5 січня 2023, 09:31

В Енергоатомі більше не вірять МАГАТЕ: Котін назвав тих, хто поверне ЗАЕС Україні

МАГАТЕ не вдасться домогтися створення зони безпеки навколо Запорізької АЕС, озвучив глава Енергоатому Котін.

В Енергоатомі більше не вірять МАГАТЕ: Котін назвав тих, хто поверне ЗАЕС Україні

Напередодні у Мережі з'явилося інтерв'ю Петра Котіна, який уже не вірить МАГАТЕ. З його слів, тепер уся надія виключно на ЗСУ, які під час контрнаступу зможуть вибити ворога з території Запорізької АЕС.

Про це глава Енергоатому заявив в інтерв'ю ресурсу Bloomberg.

Україна повинна силоміць відібрати у Росії найбільшу в Європі атомну електростанцію, оскільки зусилля зі створення зони безпеки навколо неї сходять нанівець, заявив Котін.

ЗАЕС було захоплено на початку березня 2022 року. З того часу окупанти перетворили її на військову базу. Сама ж територія електростанції постійно обстрілюється російськими військами.

"Ми найбільше сподіваємося на ЗСУ", - сказав відеозв'язком Котін, який курирує 15 державних реакторів України.

Якщо українським захисникам вдасться прорвати російські позиції та звільнити Мелітополь, розташований більш ніж за 100 кілометрів на південь від об'єкта, то єдиний шанс для ворожих військ - це самим покинути ЗАЕС.

Ще наприкінці минулого року гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі був сповнений оптимізму та запевняв, що практично домовився про створення зони безпеки біля ЗАЕС.

Котін пропонує ввести санкції проти Росатома, який продовжує відігравати велику роль на міжнародному ядерному ринку.

"Санкції проти Росатома мають бути доти, доки ця війна не закінчиться. Їхня міжнародна діяльність має бути припинена доти, доки вони не припинять незаконне захоплення цивільних об'єктів", - сказав Котін.

Раніше ми повідомляли, як на початку грудня 2022 року Захарова заявила, що тільки окупанти зможуть контролювати "зону ядерної безпеки" на ЗАЕС.

Нагадаємо, політичний оглядач Несміян упевнений, що після здачі ЗАЕС Путін відведе війська до кордонів від 24 лютого 2022 року.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини