2 грудня 2022, 07:45

Зеленський натякнув на позбавлення УПЦ права користування Києво-Печерською лаврою

Судячи з останнього звернення президента України Володимира Зеленського до народу, влада може заборонити діяльність Української православної церкви.

Зеленський натякнув на позбавлення УПЦ права користування Києво-Печерською лаврою

В Україні, ймовірно, можуть заборонити Українську православну церкву та позбавити її права користування Києво-Печерською лаврою. Такий висновок можна зробити з вечірнього звернення Володимира Зеленського.

Президент розповів про засідання РНБО, під час якого розглянули факти зв'язків "окремих релігійних кіл" із Росією. У підсумку Рада національної безпеки доручила Кабміну внести на розгляд Парламенту законопроєкт про заборону діяльності в Україні пов'язаних із центрами впливу у РФ релігійних організацій.

Державна служба з етнополітики та свободи совісті має провести релігієзнавчу експертизу Статуту про керування УПЦ, щоб поставити крапку у питанні церковно-канонічного зв'язку з Московським патріархатом. У разі необхідності мають бути вжиті законні заходи.

Третім пунктом є перевірка законності "використання релігійними організаціями майном, яке знаходиться на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника".

Крім цього, українські силовики мають розслідувати, чи ведуть російські спецслужби підривну діяльність у релігійному середовищі України.

Каталізатором цих історичних рішень став ролик із Києво-Печерської лаври, де під час піснеспівівів прославляли РФ і бажали агресору процвітання.

У Лаврі заявили, що священнослужителі не мають стосунку до події. Винуватцями скандалу було названо якихось "активістів", які самовільно співали у храмі, а священик, який перебував там, не чув їхніх слів.

Після цього в єпархіях і монастирях УПЦ було проведено серію обшуків, а 1 грудня стало відомо, що СБУ повідомила про підозру священнослужителю та кільком "активістам".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Анастасия Югова

Останні новини