22 листопада 2022, 08:44

СБУ прийшла з обшуком до Києво-Печерської лаври – територія оточена

Територію навколо Лаври в українській столиці взяли під охорону десятки співробітників спецслужб.

СБУ прийшла з обшуком до Києво-Печерської лаври – територія оточена

У вівторок, 22 листопада, Служба безпеки України нагрянула з обшуками до Києво-Печерської лаври. Територію навколо святині охороняє багато співробітників спецслужб у військовій формі. Інформації щодо того, що відбувається, мало.

Тelegram-канал "Україна 365" публікує фото. 

Як повідомляють джерела, СБУ проводить контррозвідувальні заходи. Серед іншого йде перевірка приміщень на наявність зброї. На території Лаври також шукають членів російських диверсійно-розвідувальних груп. Більше деталей обіцяють повідомити трохи згодом. У СБУ поки що не коментували те, що відбувається.

Візит спецслужб може бути пов'язаний із нещодавнім скандалом навколо Києво-Печерської лаври. Представник розкольницької Православної церкви України Михайло Омелян опублікував у соцмережах інформацію та відеозапис, нібито у Лаврі молилися за Росію. Лавра перебуває під контролем УПЦ Московського патріархату.

Раніше у Вінницькій області митрополит УПЦ МП Іонафан написав оди Путіну та Росії, а також підготував для роздачі парафіянам великий тираж "агіток" з прокремлівськими наративами про диктатора та "русский мир".

Як писав Діалог.UA, настоятеля Києво-Печерської лаври митрополита Павла Лебедя затримали під час спроби вивезення з України церковних цінностей.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!!

Автор: Марина Журавлева

Останні новини