14 жовтня 2022, 12:39

Мельник ні до чого: у Раді пояснили, чому Starlink позбавив Україну безкоштовних послуг

Starlink ухвалив рішення запровадити плату за послуги в Україні задовго до різкої заяви колишнього посла України Андрія Мельника на адресу Ілона Маска.

Мельник ні до чого: у Раді пояснили, чому Starlink позбавив Україну безкоштовних послуг

Компанія Starlink справді ухвалила рішення запровадити плату за доступ України до своїх супутників, проте це ніяк не пов'язано зі скандалом, який спалахнув між її головою Ілоном Маском та українцями.

З поясненням виступив депутат Верховної Ради України Олексій Гончаренко у своєму акаунті у Facebook.

Він запевнив, що рішення щодо Starlink було ухвалено не після різких слів українського дипломата на адресу Ілона Маска. Більше того, питання було порушено ще до публікації скандального твіту Маска, який запропонував Україні капітулювати у війні.

"Давайте читати за фактами. Маск відмовився фінансувати Starlink (в Україні - ред.) не сьогодні чи вчора. Лист Пентагону було направлено місяць тому", - повідомив депутат.

Він запевнив, що нічого поганого, трагічного та скандального у цьому рішенні немає. Starlink - приватна компанія, якій для власного виживання необхідний дохід.

"Компанія Маска допомогла Україні та зробила хорошу рекламу, а потім направила листа з проханням профінансувати використання "старлінків" Пентагоном... Це бізнес, і всі думають про доход. Україна вдячна Маску за "старлінки" і тепер буде вдячна Пентагону та народу США за оплату роботи" цих терміналів", - констатував Гончаренко.

Контекст

На початку жовтня Ілон Маск опублікував твіт про війну РФ проти України, що викликав величезний суспільний резонанс. Мільярдер фактично запропонував Києву капітулювати, віддавши росіянам свої території, щоби не спровокувати ядерну війну.

Українці, зі зрозумілих причин, гостро відреагували на цю пропозицію. Колишній посол України у Німеччині Андрій Мельник навіть припустився нецензурного висловлювання на адресу Маска. Дехто вирішив, що саме ця емоційна заява спровокувала Маска відмовити Україні у безкоштовних послугах Starlink.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Starlink Ілона Маска відбив атаки глушилок РФ в Україні.

Ми також писали, що Маск спростував дані ЗМІ, що мав розмову з Путіним про війну проти України.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини