24 вересня 2022, 19:47

"Скажу відверто", – Зеленський висловився про позицію Китаю щодо війни між Україною та РФ

Президент України висловив жаль, що між Києвом і Пекіном немає "потужної комунікації" та немає відносин, які хотілося б мати.

"Скажу відверто", – Зеленський висловився про позицію Китаю щодо війни між Україною та РФ

Офіційний Пекін має позицію балансування десь посередині між Україною та Російською Федерацією. На Банковій шкодують, що між Києвом і Китаєм немає тісних відносин, і вважають, що китайська сторона могла відіграти велику роль у завершенні російсько-української війни.

Відповідну заяву зробив глава Української держави Володимир Зеленський у бесіді із французькою медіагрупою Ouest-France.

За словами українського лідера, відсутність "потужної комунікації" між Києвом і Пекіном викликає жаль, тому що КНР - великий геополітичний та економічний гравець, якого, зокрема, дослухається Росія.

Зеленський зізнався, що він хотів би заручитися підтримкою Пекіна, але при цьому заявив таке: Китай уже робить велику справу для міжнародної безпеки тим, що не здійснює постачання зброї до РФ.

"Скажу відверто: вони вже допомагають світу тим, що не поставляють зброю до Росії", - наголосив президент.

Глава держави зазначив, що для завершення війни в Україні необхідне об'єднання зусиль провідних країн світу та Китай, безумовно, належить до таких держав. Скоординовані дії США, Великобританії, Євросоюзу та Китаю могли б змусити Росію відмовитись від агресії щодо України, додав президент.

Нагадаємо, днями у МЗС Китаю підтвердили, що КНР підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, а також закликали Київ і Москву повернутися за стіл переговорів і розпочати спілкування "без попередніх умов".

Тим часом держсекретар США Ентоні Блінкен застеріг Китай від допомоги Росії у її війні проти України, наголосивши, що такі кроки матимуть наслідки.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини