6 вересня 2022, 11:50

"Дорога до Чорнобилю та Фукусіми", – Арестович про ситуацію навколо Запорізької АЕС

Ситуацією довкола ЗАЕС Кремль намагається схилити Київ сісти за стіл переговорів, упевнений радник глави Офісу президента України Олексій Арестович.

"Дорога до Чорнобилю та Фукусіми", – Арестович про ситуацію навколо Запорізької АЕС

За словами радника глави Офісу президента України, ситуація на ЗАЕС і навколо неї дуже складна. Олексій Арестович нагадав, що останній реактор працює чи не на дизельному генераторі.

Сьогодні, 6 вересня, в інтерв'ю російському правозахиснику Марку Фейгіну радник ОП заявив, що ядерний шантаж РФ щодо ЗАЕС - це одна із спроб схилити Україну до переговорного процесу.

За словами Арестовича, на сьогодні на ЗАЕС ліг останній реактор і станція працює чи не на дизелі, а це пряма дорога до "Чорнобилю та Фукусіми".

Окупанти перебили останню ЛЕП, яка мала ЗАЕС. При найкращих розкладах на дизельному генераторі станція може протриматися лише 10 днів. Далі у дизельному генераторі закінчиться паливо. Відновити лінію проблематично через постійні обстріли з боку російських військ. При цьому радник ОП не сумнівається, що найближчими 2-3 днями ситуація навколо ЗАЕС проясниться.

Однак на сьогоднішній день сигнали із ЗАЕС йдуть "найгірші". Москва продовжує весь світ шантажувати ядерну загрозу. Кремль намагається експериментувати зі станцією у спробі переключити її на живлення з боку Криму.

Арестович не сумнівається, що всі ці дії спрямовані лише на одну - змусити Київ сісти за стіл переговорів.

Останні три дні окупанти постійно обстрілюють територію ЗАЕС. Внаслідок цього були пошкоджені лінії електропередачі. Напередодні на ЗАЕС через пожежу відключилася остання ЛЕП, яка поєднує станцію з енергосистемою України.

Сьогодні, 6 вересня, у Міноборони України вимагали організувати у районі станції "зелений коридор", щоб усі бажаючі могли залишити територію. Невідомо, що може статися у разі повної зупинки електростанції.

Раніше в "Енергоатомі" заявили, що 2 вересня окупанти не пустили Місію МАГАТЕ на найважливіший центр на ЗАЕС, де й знаходяться російські війська та їхня військова техніка.

Нагадаємо, Місію МАГАТЕ на ЗАЕС супроводжували росЗМІ, які показали військову техніку, якої нібито немає на території станції.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини