7 липня 2022, 07:30

Шольц про гарантії безпеки для України: не 5-та стаття НАТО

Олаф Шольц підтвердив, що Німеччина входить до країн, готових надати Україні гарантії безпеки.

Шольц про гарантії безпеки для України: не 5-та стаття НАТО

ФРН входить до списку держав, які готові надати Україні гарантії безпеки, але ці гарантії не відповідатимуть 5-й статті НАТО, в якій йдеться про те, що напад на одного з членів Альянсу розцінюється як напад на всіх союзників.

Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, відповідаючи на запитання депутатів німецького парламенту, повідомляє Deutsche Welle.

Таким чином, німецька сторона не готова вступати у війну проти агресора у разі нападу на Україну.

Шольц зазначив, що наразі діалог про надання Україні гарантій безпеки продовжується, тому про конкретні заходи поки що говорити зарано.

При цьому глава німецького уряду зазначив, що санкції, які Захід вводить проти Росії, завжди будуть одним із можливих заходів у відповідь на порушення потенційних домовленостей.

У свою чергу, радник глави Офісу президента України Олексій Арестович повідомив, що гарантії безпеки, які Захід готовий надати Києву, стосуватимуться поставок озброєння, але не більше. Йдеться про зобов'язання у разі нової війни негайно зібратися для консультацій і передати Україні зброю, а також фінансову допомогу.

Водночас співрозмовник уточнив, що такий формат гарантій працюватиме до вступу України до НАТО.

Нагадаємо, керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що перша редакція міжнародного договору щодо гарантій безпеки для України може бути готова вже протягом липня. Він зазначив, що ці гарантії не є альтернативою інтеграції з НАТО.

Раніше в ОП заявили, що переговори з потенційними гарантами безпеки ведуться на регулярній основі та вони виходять на фінішну пряму.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини