15 квітня 2022, 17:06

Цілі Путіна не змінилися: на Заході поділилися прогнозом про терміни війни в Україні

Західні чиновники назвали умову, за якої Кремль може піти на дипломатичний шлях врегулювання конфлікту.

Цілі Путіна не змінилися: на Заході поділилися прогнозом про терміни війни в Україні

Кінцеві цілі президента РФ Володимира Путіна щодо України навряд чи зазнали змін, тому немає підстав припускати, що війна може закінчитися найближчим часом.

Про це повідомляє CNN із посиланням на західних чиновників.

За словами співрозмовників телеканалу, у США та Європі все частіше сходяться на думці, що короткострокового завершення російського вторгнення в Україну не передбачається, хоч і давати якісь конкретні прогнози щодо термінів закінчення війни непросто.

Аргументуючи свої припущення, чиновники звертають увагу на те, що кінцева мета президента країни-агресора не змінилася, Росія буде готова йти на дипломатичне вирішення конфлікту тільки у тому випадку, якщо зазнає поразки на полі бою.

Так, радник американського лідера з національної безпеки Джейк Салліван вважає, що бойові дії можуть продовжуватися "місяцями або більше". Своєю чергою двоє європейських чиновників вважають, що бойові зіткнення у східній частині України триватимуть чотири-шість місяців, після чого ситуація на фронті зайде у глухий кут.

Тим часом у МЗС Великобританії заявили, що Захід має ще вікно можливостей, щоб забезпечити Україну необхідною зброєю перед великою битвою на Донбасі. На думку британської сторони, активні бойові дії на сході розпочнуться за кілька тижнів.

Голова американського зовнішньополітичного відомства Ентоні Блінкен також обговорював зі своїми колегами перспективи затягування війни в Україні. Водночас він зазначив, що його завдання полягає у тому, щоб сприяти завершенню бойових дій якнайшвидше.

Раніше болгарський аналітик Христо Грозєв заявив, що Росія за умови оголошення мобілізації зможе продовжувати війну в Україні до кінця року, але не на всій території, а лише у південно-східній частині.

Нагадаємо, в Офісі президента України повідомили про перехід Росії до плану "Б". Нині супротивник зосереджує сили на південному сході для подальшого наступу у цьому регіоні.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини