11 квітня 2022, 08:25

Арестович передбачив дві-три війни з Росією за наступні 13 років

Олексій Арестович вважає, що навіть у разі приходу до влади у Росії ліберальних сил конфронтація між Києвом і Москвою не зникне.

Арестович передбачив дві-три війни з Росією за наступні 13 років

У найближчі 10-13 років на Україну чекають ще два-три військові конфлікти з Росією. Конфронтація між Києвом і Москвою не зникне, навіть якщо у РФ на зміну путінському режиму до влади прийдуть ліберали.

Таку думку озвучив радник голови Офісу президента України Олексій Арестович в інтерв'ю журналісту Миколі Фельдману.

За його словами, ці конфлікти будуть вже не настільки масштабними, як поточна війна, але один із них все одно буде більшим, а два інших – прикордонними, наприклад, спроба російських військ захопити Харків.

"З ймовірністю 95% буде", – уточнив співрозмовник.

Арестович не вірить, що конфронтація між Україною та Росією зникне у разі зміни влади у Росії. Навіть якщо на зміну Путіну прийде ліберальний політик, то конкуренція в економічній, інформаційній сферах, а також на рівні спецслужб залишиться. Збережеться і військова конкуренція, але вже без прямих зіткнень.

"Все одно це страшна бійка цивілізаційна", – додав аналітик.

На думку Арестовича, долю Росії має вирішувати Україна, бо це відповідальність української держави. Радник вважає найгіршим варіантом "демократизацію фашистської Росії на чолі з символічним Навальним".

Раніше Арестович назвав три можливі сценарії завершення війни з Росією. Один із них передбачає укладання мирної угоди, оскільки навіть найзапекліші та тривалі війни зрештою закінчуються миром.

Арестович також заявив, що у Кремлі вже хочуть закінчити війну з Україною, але Путіну потрібна хоч якась "перемога" перед зустріччю із Зеленським. В Офісі президента вважають, що окупанти кинуть усі сили на спробу захоплення Маріуполя до 9 травня, а також перекинуть частину підрозділів у зону ООС з метою оточення Краматорська та Слов'янська.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини