7 квітня 2022, 18:52

Путін пропонував Польщі Львів і п'ять областей України – Сікорський

Глава Кремля виношував плани щодо залучення Польщі до розділу України.

Путін пропонував Польщі Львів і п'ять областей України – Сікорський

Президент Росії Володимир Путін пропонував уряду Польщі угоду щодо розділу України, згідно з якою польській стороні мали відійти Львів і п'ять українських областей.

Про це розповів колишній міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в етері телеканалу "Україна 24".

За словами ексчиновника, у 2008 році польська влада отримала листа від уже покійного лідера російської партії ЛДПР Володимира Жириновського, у якому детально описувався план поділу України.

"Путін мав ілюзії щодо Львова, щодо України. У 2008 році ми отримували листа від Володимира Жириновського про те, як він бачить мапу поділу України, про те, чий Львів, і пропонував Польщі піти на угоду, щоб п'ять областей нинішньої України відійшло у Польщу", – заявив колишній міністр.

За словами Сікорського, аналізуючи поведінку російських політиків, у Польщі вважали цілком імовірною війну Росії проти України, як це і сталося.

Крім того, у 2008 році Польща отримувала листа про поділ України безпосередньо від Путіна.

"Вже тоді звучали заявки (від Путіна – ред.), що Україна – це несамостійна держава. Цей лист я нині передав вашому міністру оборони, щоб він був речовим доказом у міжнародному суді", – повідомив Сікорський.

Нагадаємо, колишній командувач Сухопутних військ Польщі Вальдемар Скшипчак нагадав про окупацію Росією Калінінградської області. За словами військового, ця територія історично належала Пруссії та Польщі.

Раніше колишній командувач сил НАТО у Європі Уеслі Кларк припустив, що Путін може завдати ядерного удару по Польщі, щоб порушити постачання озброєння в Україну.

Редакція наперед вдячна за будь-яку фінансову допомогу!

Слава Україні! Разом ми – СИЛА!

Патреон – https://www.patreon.com/Ukraine365

Paypal – [email protected]

Карта банку – 5168742727446407 (гривня)

Не пропустіть важливу інформацію!

Підпишіться на наш Телеграм-канал https://t.me/Dialog_Ukraine

Автор: Артем Малиновский

Останні новини