17 березня 2022, 16:49

Подоляк назвав терміни узгодження мирного договору з Росією

Ключовим аспектом мирної угоди, що обговорюється, має стати негайне припинення вогню та виведення російських військ із території України.

Подоляк назвав терміни узгодження мирного договору з Росією

Погодження мирного договору між Україною та країною-агресором Російською Федерацією може зайняти від кількох днів до півтора тижня, після чого має розпочатися підготовка зустрічі президентів Володимира Зеленського та Володимира Путіна.

На цьому наголосив радник керівника ОПУ Михайло Подоляк в інтерв'ю польському виданню Wirtualna Polska.

За його словами, одним із наріжних аспектів майбутнього договору має стати негайне припинення бойових дій і виведення російських військ із території України.

Подоляк зазначив, що у переговорному процесі беруть участь не лише Київ та Москва, а й представники інших держав, наприклад Польщі. Завдання – досягти не просто угоди, а конкретного механізму, який гарантуватиме безпеку України. У цьому документі має бути чітко прописаний порядок дій у разі, якщо Москва зважиться на повторну агресію щодо України. Автором цієї формули є президент України, який розраховує, що вона ляже в основу оновленої системи безпеки у Європі.

На сьогодні сторони стоять на своїх позиціях. На погодження спірних моментів піде від кількох днів до півтора тижня. За цей час Україна та Росія мають наблизитися до мирної угоди, яка насамперед враховуватиме інтереси Києва, заявив радник голови ОП.

Раніше Подоляк повідомив, що українська та російська делегації готують документи для майбутньої зустрічі Зеленського та Путіна. При цьому він висловив впевненість, що сторони найближчим часом досягнуть домовленості щодо припинення вогню.

Західні ЗМІ своєю чергою писали, що можлива угода між Україною та Росією може включати 15 пунктів.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини