20 лютого 2022, 10:47

Джонсон попередив світ: "Кремль готується розпочати найбільшу війну у Європі з 1945 року"

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон попередив, що Кремль прийняв рішення щодо великої війни з Україною.

Джонсон попередив світ: "Кремль готується розпочати найбільшу війну у Європі з 1945 року"

Москва готується розпочати у Європі наймасштабнішу війну за останні 77 років.

Таку думку висловив голова британського уряду Борис Джонсон в інтерв'ю ВВС.

"Всі ознаки свідчать про те, що план (по вторгненню в Україну  ред.) вже у певному сенсі почався... Боюся, план, який ми бачимо, може стати найбільшою війною у Європі з 1945 року", – заявив прем'єр-міністр.

Він уточнив, що Москва може завдати удару і по столиці України – Києву. Ударне угруповання для цього вже сформоване та розміщене на території Білорусі. Загалом, за оцінками західних розвідок, РФ сконцентрувала близько 190 тисяч солдатів на українських кордонах.

Джонсон підкреслив, що спроба Росії реалізувати цей сценарій буде дуже кривавою. І жертвами цього конфлікту стануть не лише українці, а й молоді російські чоловіки, яких кинуть на війну із сусідньою країною.

Прем'єр-міністр наголосив, що Великобританія готова жорстко реагувати на новий виток російської агресії. Він пообіцяв дуже сильний удар по економіці РФ, внаслідок якого її компанії не зможуть торгувати у фунтах і доларах.

Контекст

17 лютого Росія, стягнувши величезну кількість військ до українських кордонів, розпочала масштабну ескалацію на Донбасі. Влаштувавши масові обстріли по всій лінії фронту, РФ почала примусову мобілізацію цивільних в ОРДЛО.

Паралельно РФ ескалувала інформаційну війну проти України. Її пропаганда почала продукувати величезну кількість фейків, імітуючи “агресію України”. Напевно, Кремль створює казус беллі для нового вторгнення на українську територію.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Джонсон застеріг Путіна від війни проти України: "Росія втратить все".

Ми також писали, що Джонсон висловився про загрозу нападу РФ на Україну: "Картина стає дедалі тривожнішою".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини