19 лютого 2022, 15:55

У разі вторгнення в Україну РФ готується вбити або заарештувати низку українських політиків – Foreign Policy

Під репресії Москви також можуть потрапити російські та білоруські дисиденти, які проживають в Україні.

У разі вторгнення в Україну РФ готується вбити або заарештувати низку українських політиків – Foreign Policy

Російська Федерація планує кампанію з арештів і вбивств у разі військового вторгнення в Україну. У підготовлених Кремлем списках відомі українські політичні діячі, активісти, а також російські та білоруські дисиденти, які виїхали в Україну.

Про це пише американське видання Foreign Policy із посиланням на поінформовані джерела.

У матеріалі йдеться, що після вторгнення російська сторона має намір вдатися до залякувань і репресій. У попередніх кампаніях Москва неодноразово використовувала такі методи.

Джерела журналу стверджують, що американська влада цілеспрямовано ділиться цією інформацією з українськими партнерами та з тими, хто здатний вплинути на цю ситуацію.

В адміністрації президента США були вражені тим, наскільки формалізовані складені Москвою списки. Ймовірно, у них присутні всі, хто може загрожувати російському режиму. У створенні списків брали участь російські спецслужби.

У команді лідера білоруської опозиції, екскандидата у президенти РБ Світлани Тихановської заявили, що її команда поінформувала білоруських громадян, які проживають в Україні, про порядок дій у разі нападу Росії, йдеться у статті.

Нагадаємо, 19 лютого президент США Джо Байден виступив із новою заявою про ситуацію навколо України, повідомивши, що російське вторгнення може розпочатися "найближчого тижня" або навіть "найближчими днями". За словами господаря Білого дому, американська влада має достатні підстави вважати, що президент РФ Володимир Путін прийняв рішення про напад на Україну.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також заявив про високий ризик ескалації ситуації в Україні. Він зазначив, що Альянс використовує всі доступні ресурси, щоб допомогти Києву.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини