16 лютого 2022, 12:00

Порошенко проти Зеленського: опитування показало нові президентські рейтинги

Соціологи опублікували нові президентські рейтинги, згідно з якими Порошенко та Зеленський виходять у другий тур виборів.

Порошенко проти Зеленського: опитування показало нові президентські рейтинги

Президент Володимир Зеленський зберігає відрив від найближчого переслідувача та зміг би здобути перемогу у першому турі на виборах президента станом на середину лютого.

Про це повідомляють соціологи КМІС.

У ході соціологічного дослідження вдалося з'ясувати, що Зеленський, як і раніше, є найрейтинговішим українським політиком, якого готові підтримати 25,1% українців серед тих, хто має намір голосувати та визначився зі своїм вибором.

На другому місці – п'ятий президент Петро Порошенко, якого підтримують 21,8% українців. За даними соціологів КМІС, Порошенко демонструє позитивну динаміку рейтингу та зміг наростити власну підтримку протягом останнього місяця.

Таким чином, Порошенко виходить у другий тур разом із Зеленським.

Третій рядок займає лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко (11,8%), за якою йде лідер "ОПЗЖ" Юрій Бойко (8,3%).

На п'ятому місці розташувався колишній голова ВР Дмитро Разумков (7,2%).

Соціологи зазначили, що фактично фіксували зміни за останні 2 місяці, які були насичені подіями (ескалація Росією ситуації на кордонах, справа проти П. Порошенка, справа А. Трухіна, протести ФОП тощо), й однозначно важко сказати, що саме вплинуло на поточну електоральну ситуацію (а також наскільки тривалим буде цей вплив і чи надовго він зафіксується).

Крім того, не варто забувати, що для багатьох виборців не так "політичні" події, як внутрішні, економічні та соціальні фактори більше визначають підтримку (або непідтримку) окремих політичних сил. У будь-якому разі, як і раніше, розрив між топ-кандидатами та партіями досить невеликий, що робить різницю між підтримкою кандидатів і партій дуже контекстно залежною та "відкритою" до коливань, зазначили соціологи.

Станом на кінець грудня чинного президента Зеленського у першому турі були готові підтримати 24% громадян України.

Ми також писали, що українці назвали найкращого прем'єр-міністра України.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини