16 лютого 2022, 07:51

Україна офіційно запросила у НАТО допомогу на випадок "великомасштабних НС"

Україна надіслала запит НАТО на надання міжнародної допомоги.

Україна офіційно запросила у НАТО допомогу на випадок "великомасштабних НС"

15 лютого у НАТО отримали офіційний запит від України щодо надання міжнародної допомоги на випадок "великомасштабних надзвичайних ситуацій".

Інформацію підтвердила прес-служба Північноатлантичного альянсу на офіційному сайті.

Звернення було направлено до Євроатлантичного координаційного центру реагування на стихійні лиха (EADRCC). Згідно з повідомленням, у Києві готуються до НС "різного характеру, які можуть торкнутися громадянського населення" України.

Про те, яку конкретно допомогу запитує Україна, невідомо. Ця програма передбачає надання дуже широкого спектру речей: позашляховиків, бульдозерів, костюмів хімзахисту, дозиметрів, радіостанцій, міношукачів, засобів розмінування, медичних препаратів, обладнання для фільтрації води й інше.

Київ запросив допомогу, ймовірно, через загрозу повномасштабного вторгнення російських військ. На сьогоднішній день РФ сконцентрувала біля українських кордонів понад 150 тисяч військових і бойову техніку. Ризик ескалації західні розвідки оцінюють як дуже високий.

Влада Росії категорично заперечує плани щодо нової агресії проти України. 15 лютого Міноборони РФ навіть оголосило про початок відведення військ від України, однак, за останніми даними, так і не розпочала перекидання сил.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що НАТО та США нарощують присутність біля кордонів України – Столтенберг заговорив про війну.

Ми також писали, що Путін загрожує НАТО ядерною війною через Україну.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини