15 лютого 2022, 10:00

День єднання: президент України звернувся до співвітчизників

Президент України оголосив 16 лютого Днем єднання, а також закликав усіх державних чиновників повернутися до країни протягом доби.

День єднання: президент України звернувся до співвітчизників

Напередодні глава України на тлі можливого вторгнення Росії встановив нове свято – День єднання. Згідно з указом, він святкуватиметься 16 лютого. Цього дня необхідно вивісити прапори України, а о 10:00 виконуватиметься гімн країни.

14 лютого президент України підписав указ про День єднання. Уряд зобов'язаний з 1 березня підвищити на 30% забезпечення для солдатів, а також прискорити формування територіальної оборони, інформує сайт президента.

Того ж дня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував підвищення виплат ЗСУ на 30% з 1 березня. Також на 20% має зрости грошове забезпечення для прикордонників і нацгвардійців.

День єднання – це коли українці консолідуються на тлі загрози та тиску з боку Росії.

А вже ввечері Володимир Зеленський звернувся до українців. Він заявив, що Україну вже не перший рік лякають вторгненням, проте країна сильна як ніколи.

Президент заявив, що Україна готова вирішувати всі конфліктні питання дипломатичним шляхом. Країна на чуже не зазіхає, але й свого не віддасть, заявив Зеленський. ЗМІ лякають, що 16 лютого стане "днем нападу", а Зеленський вирішив зробити його Днем єднання.

"Любіть Україну! Ми спокійні! Ми сильні! Ми разом!" – заявив глава держави.

Того ж дня мер Дніпра підписав розпорядження про створення у місті територіальної оборони. Наразі шукають місце, де знаходитиметься штаб і полігон для навчань.

Також стало відомо, що бізнесмен Рінат Ахметов, який зараз знаходиться поза Україною, готовий 16 лютого приїхати до Маріуполя та провести весь день у місті.

Раніше ми повідомляли, що на тлі можливого вторгнення Росії уряд Канади готовий виділити Україні летальну зброю та кредит для підтримки економіки.

Нагадаємо, з порту Одеси рибалки та моряки знайшли обхідні шляхи, які дозволяють порушувати розпорядження Росії через проведення військових навчань в акваторії Чорного моря.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини