14 лютого 2022, 13:01

Ігноруючи Росію: у Чорне море вийшли кораблі ірландських моряків

Кораблі ірландських рибалок і частина інших торгових суден проігнорували морські навчання Росії та вийшли у Чорне море.

Ігноруючи Росію: у Чорне море вийшли кораблі ірландських моряків

З 13 по 19 лютого Росія вирішила перекрити частину районів в акваторії Чорного й Азовського морів під виглядом морських військових навчань. Проте кораблі ірландських рибалок проігнорували заборону.

Сьогодні, 14 лютого, ірландські моряки вирішили вийти у Чорне море попри заборону Росії. Інформацією поділився головний редактор Black Sea News Андрій Клименко на своїй сторінці у Facebook.

Він опублікував пост із мапою та закликав капітанів інших торгових кораблів наслідувати приклад ірландців. Ця історія викликала ажіотаж у Мережі.

Ще минулого тижня Росія заявила про повне закриття низки районів в акваторії Азовського моря, з обох боків окупованої Криму та Керченської протоки. Причина – морські навчання зі стрільбами.

Після виходу ірландців у море користувачі Мережі помітили, що до них вже приєдналася й низка інших торгових кораблів.

Росія планувала проводити навчання у міжнародних водах, включаючи економічну зону Ірландії. Останні заявили, що стрільби негативно позначаться на риболовлі. Ірландці дали зрозуміти Росії, що все одно направлять траулери у ті райони, де вони зазвичай рибалять, а також пообіцяли зірвати морські навчання. Через якийсь час Москва відступила та відмовилася від навчання в економічній зоні Ірландії.

Ще минулого тижня до акваторії Чорного моря увійшли шість російських військових кораблів із Балтійського та Північного флотів.

У Міноборони України заявили, що під виглядом морських навчань Росія планує повністю мілітаризувати окупований Крим і перекрити прохід торговим кораблям в Азовське море.

У Росії вже відреагували на "кораблі-порушники". У пресслужбі президента Росії заявили, що капітани військових кораблів реагуватимуть на порушників з огляду на протоколи, що існують на цей випадок.

Раніше ми повідомляли, що з 8 по 9 лютого до акваторії Чорного моря увійшло 6 військових кораблів Росії, які мають взяти участь у морських навчаннях.

Нагадаємо, з 13 по 19 лютого Росія під виглядом морських навчань вирішила повністю перекрити акваторію Чорного й Азовського морів, що негативно позначиться на морській торгівлі для України.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини