11 лютого 2022, 08:37

Єрмак підбив підсумки 9-годинних переговорів "Нормандської четвірки" у Берліні: головне на брифінгу

Дев'ятигодинні переговори "Нормандської четвірки" у Берліні закінчилися безрезультатно.

Єрмак підбив підсумки 9-годинних переговорів "Нормандської четвірки" у Берліні: головне на брифінгу

У четвер, 10 лютого, у столиці Німеччини відбулися чергові переговори політичних радників голів країн-членів "Нормандської четвірки", які закінчилися вже після опівночі. Серйозного прориву не сталося.

Про це за підсумками зустрічі розповів голова Офісу президента Андрій Єрмак. Брифінг транслювався на офіційному акаунті ОП у Facebook.

“Ми наближаємося до рекорду, якого було досягнуто тут, у Берліні, (...) коли ми провели майже 12 годин на переговорах... Ми готові говорити й 24 години, щоб досягти бажаного результату. Для нашого народу це припинення війни та повернення наших територій”, – заявив Єрмак журналістам.

Він повідомив про відсутність будь-яких домовленостей.

“Сьогодні ми не змогли дійти якогось спільного документу”, – сказав керівник ОП.

Єдине, за його словами, у чому перемовники сходилися на думці, це у необхідності подальших переговорів і розблокуванні Мінського формату. Також було домовлено щодо режиму припинення вогню на Донбасі.

Єрмак не виключив, що наступні переговори можуть відбутися у Туреччині. Попередньо зустріч відбудеться 2 березня. І він сподівається, що на ній вдасться домогтися від РФ згоди на обмін полоненими.

Голова ОП уточнив, що у ході переговорів Україна, серед іншого, заявляла про бажання отримати від Москви гарантії енергетичної безпеки.

Про провал переговорів журналістам повідомив і заступник голови Адміністрації президента РФ Дмитро Козак.

"Дев'ять годин переговорів закінчилися без будь-яких видимих, відчутних результатів, що виражаються у документах... Подолати ці розбіжності сьогодні не вдалося", – сказав представник Кремля. Ситуацію він назвав "патовою".

Раніше Діалог.UA повідомляв, що в ОП озвучили цілі Києва на зустрічі помічників лідерів "нормандського формату".

Ми також писали, що Єрмак попередив Москву та Захід про те, що буде у разі російського вторгнення в Україну.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини