10 лютого 2022, 08:52

В ОП озвучили цілі Києва на зустрічі помічників лідерів "нормандського формату"

Українські представники обов'язково ініціюють два ключові питання щодо Донбасу на зустрічі "Нормандської четвірки".

В ОП озвучили цілі Києва на зустрічі помічників лідерів "нормандського формату"

Одним із завдань України під час діалогу політичних помічників глав держав-учасниць "Нормандської четвірки", що заплановано на сьогодні у столиці Німеччини, буде "реанімація" діяльності ТКГ для подальшого просування у мирному вирішенні та закінченні військового конфлікту на Південному Сході нашої країни, запевнив голова ОПУ Андрій Єрмак, передає Діалог.UA із посиланням на Telegram-канал ОП.

За його даними, Київ також пропонуватиме ініціативи щодо оптимізації підтвердження режиму повноцінного перемир'я на Донбасі. Глава ОП зазначив, що українські делегати обов'язково обговорять розблокування процедури взаємного звільнення полонених і відкриття блокпостів на лінії зіткнення.

Крім того, Єрмак заявив, що нині наша держава вважається центром прийняття рішень з безпеки в Європейському регіоні та має достатню міжнародну підтримку, що доводить "велику кількість офіційних візитів вищих політиків із зарубіжних країн в Україну".

Треба сказати, що політичні помічники лідерів "Нормандської четвірки" в особі України, ФРН, Франції та РФ побачаться сьогодні у Берліні.

Зазначається, що останнє ділове спілкування помічників у "нормандському форматі" відбулося наприкінці січня у французькій столиці. За підсумками зустрічі делегати домовилися про спільне комюніке та погодили майбутню зустріч за пару тижнів у Берліні. Домовлене офіційне повідомлення є першим узгодженим документом за останні три роки.

Додамо, наприкінці січня наголошувалося, що начебто на нормандській зустрічі хочуть визначити дату переговорів Києва з "Л/ДНР".

Також Захарова назвала сім умов відведення військ РФ від України.

Тим часом бойовики висунули нову умову відкриття КПВВ на Донеччині.

Напередодні Кулеба відреагував на слова Макрона про "вирішальні найближчі дні".

Автор: Влад Коваленко

Останні новини