9 лютого 2022, 20:29

Бойовики висунули нову умову відкриття КПВВ на Донбасі

Окупанти наполегливо не хочуть відкривати КПВВ на Донбасі, озвучуючи нові вимоги українській делегації.

Бойовики висунули нову умову відкриття КПВВ на Донбасі

Окупаційні адміністрації в ОРДЛО, як і раніше, тримають закритими КПВВ на Донбасі та вигадують нові приводи для того, щоб ситуація залишалася незмінною. Цього разу підконтрольні Росії бойовики зажадали від Києва контактів з українськими санітарними лікарями, розповів представник української делегації у ТКГ Сергій Гармаш на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, окупанти наполягають на контактах лікарів України й окупованих районів Донбасу "для розв'язання проблеми коронавірусних обмежень".

Вимога сепаратистів здається необґрунтованою, оскільки з боку Києва не діє жодних обмежень на перетин громадянами лінії зіткнення. Зокрема, мешканцям ОРДЛО не потрібно надавати жодних документів про вакцинацію під час переходу через КПВВ.

У зв'язку з цим абсолютно незрозуміло, як українські санітарні лікарі можуть вплинути на те, щоб бойовики скасували обмеження зі свого боку.

Крім цього, окупанти постійно висувають нові вимоги для здійснення нового обміну утримуваними особами: іноді вони вимагають процесуального очищення для вже обмінених громадян, а інколи наполягають на прийнятті закону про амністію.

Раніше Гармаш закликав не чекати на відкриття КПВВ на Донбасі найближчим часом, тому що політика Росії спрямована на ізоляцію окупованих територій. До цього окупанти вимагали від України визнання російської вакцини "Супутник V" для відкриття КПВВ.

Нагадаємо, наприкінці минулого року уряд спростив процедуру перетину КПВВ на адмінкордонах з окупованими Кримом і Донбасом: мешканцям цих територій більше не потрібно встановлювати мобільний додаток "Дій удома".

Автор: Артем Малиновский

Останні новини