1 лютого 2022, 07:43

"Підписані під дулом російських гармат", – Данилов звернувся до Заходу щодо Мінських угод

Секретар РНБО наголосив, що тиск партнерів на Україну з метою виконання домовленостей спровокує небезпечну нестабільність.

"Підписані під дулом російських гармат", – Данилов звернувся до Заходу щодо Мінських угод

Голова ради Нацбезпеки Олексій Данилов стверджує, що Україні необхідно переглянути Мінські угоди 2015 року, які вимагають від України надання широкої автономії підконтрольній російським найманцям частини Донбасу й амністії бойовикам так званих "Л/ДНР".

З цього приводу він звернувся із застереженням до західних країн.

"Коли вони (Мінські угоди) були підписані під дулом російських гармат, а німці та французи дивилися, усім розумним людям вже було ясно, що реалізувати ці документи неможливо", - зазначив секретар РНБО в інтерв'ю Associated Press.

Він також застеріг Захід від тиску на Україну у цьому питанні, оскільки це буде провалом.

"Виконання Мінських угод означає руйнування країни", - наголосив Данилов.

Крім того, він нагадав, що від початку війни на Донбасі Україна звинувачує Росію у відправленні військ і зброї сепаратистам, а Москва все заперечує.

"Путін уже видав понад 700 тис. російських паспортів людям, які мешкають на контрольованих терористами "Л/ДНР" районах на Сході України. У мене питання: чому Захід на це не реагує?" - робить висновок Данилов.

Раніше ексглава МЗС України Павло Клімкін розповів, чого насправді хоче Росія, продовжуючи агресію щодо нашої країни. Дипломат розповів, у який момент "Путін убив Мінські домовленості".

Повідомлялося, що ЗСУ можуть завдати точкових ударів по території РФ, якщо Кремль наважиться розпочати війну. Для такої відповіді у України "є можливості", попередив секретар РНБО Олексій Данилов.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини