25 січня 2022, 15:33

Справа "вагнерівців" була не єдиною зірваною спецоперацією ГУР – ексголова розвідки Бурба

Ексголова ГУР Василь Бурба розповів про зрив спецоперації з постачання клістронів для ЗСУ.

Справа "вагнерівців" була не єдиною зірваною спецоперацією ГУР – ексголова розвідки Бурба

Так званий "вагнергейт" – не єдина зірвана спецоперація Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України, запевняє його колишній голова Василь Бурба.

Деталі він розкрив в інтерв'ю "Українській правді".

За даними Бурби, було зірвано спецоперацію з постачання для ЗСУ так званих клістронів – приладів, необхідних для роботи систем наведення ракетних комплексів. Виробляються вони лише на території РФ, і довелося залучити розвідку для їх передачі українській армії.

"Ми викрадали у росіян і передавали Збройним силам", – розповів ексголова ГУР МО.

Він уточнив, що інцидент трапився ще у червні 2020 року. Зрив операції стався, коли клістрони для перевірки було вилучено військовою розвідкою СБУ. Інформація витекла до Росії, та, за даними Бурби, ФСБ стало відомо, звідки відбувалося постачання приладів в Україну.

"Ми підставили людей, які працювали на Україну", – повідомив колишній голова розвідки.

Він впевнений, що інформація пішла до Росії через високопосадовців.

"Вважаю, що в Україні є дієздатна агентура РФ", – наголосив Бурба.

Контекст

Бурба втратив посаду голови ГУР МО через скандал із "вагнергейтом". Він публічно звинуватив Офіс президента у зриві спецоперації, під час якої могли бути заарештовані понад 30 російських найманців, які вчинили тяжкі злочини проти України.

Літак із найманцями, що летіли з Білорусі, мали посадити у Києві для їх арешту. Проте "вагнерівців" затримали у Мінську, після чого видали Росії.

В Офісі президента спочатку заперечували сам факт існування спецоперації, проте пізніше були змушені її визнати. Винні й досі не покарані.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Бурба, який розкрив подробиці "вагнергейту", більше не працює у ЗСУ.

Ми також писали, що Бурба відповів на всі звинувачення Зеленського: "Ми охороняли вас після концертів, тож поважайте нас".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини