24 січня 2022, 08:02

Держдеп США підтвердив евакуацію сімей дипломатів із України: про що йдеться в офіційній заяві

Співробітники дипвідомства США самостійно прийматимуть рішення щодо від'їзду з України.

Держдеп США підтвердив евакуацію сімей дипломатів із України: про що йдеться в офіційній заяві

Американське зовнішньополітичне відомство наказало сім'ям співробітників Посольства Сполучених Штатів у Києві покинути Україну. Вивіз рідних є обов'язковим. Що ж до дипломатів, їм дозволено залишити країну, але рішення з цього приводу кожен прийматиме самостійно.

Про ухвалення такого офіційного рішення стало відомо у понеділок, 24 січня. Про це Діалог.UA повідомляє з посиланням на Посольство США у Києві.

Держдеп дав дозвіл на добровільний від'їзд своїх держслужбовців із Посольства у Києві та наказав виїхати членам їхніх сімей.

"Санкціонований від'їзд дає цим працівникам можливість виїхати, якщо вони бажають; їх виїзд не обов'язковий. Обов'язковий від'їзд для членів сімей вимагає, щоб сім'ї залишили країну. Статус розпорядження про від'їзд з Посольства США буде переглянутий не пізніше 30 днів", - йдеться у розпорядженні.

Раніше ЗМІ повідомили про такий намір Держдепу, але офіційних підтверджень цьому не було. Причиною тривоги є загроза нового вторгнення військ РФ до України. Росія з осені 2021 року демонстративно концентрувала на українському кордоні своїх солдатів і озброєння. Ризик ескалації оцінюється як дуже високий.

Зазначається, що Посольство США у Києві залишається відкритим для регулярної роботи.

Крім того, Державний департамент оновив четвертий рівень небезпеки щодо подорожей в Україну: "Не мандруйте через посилення загроз значних військових дій Росії проти України".

Раніше Держдеп підтвердив дані МЗС Британії щодо планів Кремля зробити Мураєва главою України.

Також повідомлялося, що партія летального озброєння прибула із США до України.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини