22 січня 2022, 19:20

Reuters описало сценарій удару Росії по системі газопостачання України

У разі вторгнення Росії запасів газу в Україні може вистачити лише на тиждень.

Reuters описало сценарій удару Росії по системі газопостачання України

Російська Федерація у рамках свого потенційного військового вторгнення в Україну може завдати удару по системі газопостачання та транзитних трубопроводів. За реалізації такого сценарію є ризик, що запаси газу в Україні закінчаться через тиждень після початку бойових дій.

Про це пише Reuters із посиланням на думку аналітиків та офіційних осіб.

За словами співрозмовників агентства, руйнування системи газопостачання та транзитних трубопроводів позбавить українську владу можливості забезпечувати "блакитним паливом" населення та важливі інфраструктурні об'єкти. Газу вистачить лише на 5-7 днів, точні терміни залежать від погодних умов та інших обставин.

Аналітики повідомляють, що зупинка транзиту газу призведе до зниження тиску у системі. Україна не матиме достатніх обсягів палива у сховищах для підтримки тиску та подачі газу споживачам.

Продовжити термін служби газотранспортної системи на кілька днів можна, якщо відключити подачу газу для підприємств промислового комплексу.

Замінити газ іншим видом енергії можна лише частково. В Україні "блакитне паливо" застосовується для виробництва електроенергії через недостатні запаси вугілля, йдеться у матеріалі.

Раніше американські ЗМІ писали, що Захід не відкидає розміщення Росією ядерної зброї біля кордонів України. Плани Кремля йдуть набагато далі, аніж просто вторгнення на українську територію.

Тим часом супутники компанії Maxar Technologies опублікували чергові кадри з космосу, на яких показана бойова спецтехніка підрозділів РФ на деяких стрільбищах біля України.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини