21 січня 2022, 11:22

"Тоді все стало ясно", – Блінкен розкрив деталі розмови Буша та Путіна про Україну у 2008 році

Ентоні Блінкен заявив, що у Кремлі виношували агресивні плани щодо України задовго до 2014-го, коли відбулася окупація Криму та Донбасу.

"Тоді все стало ясно", – Блінкен розкрив деталі розмови Буша та Путіна про Україну у 2008 році

Президент РФ Володимир Путін не вважає Україну незалежною суверенною державою. Він свою думку щодо цього не приховував ніколи, запевняє держсекретар США Ентоні Блінкен.

Про це він заявив на прес-конференції у Берліні 20 січня, передає Діалог.UA.

"Існує багато припущень про те, чого добивається пан Путін. Тут навіть не треба гадати. Він сам особисто говорив нам про це кілька разів", - розповів Блінкен.

Він уточнив, що Путін прагне захоплення України, оскільки не вважає її суверенною та незалежною державою. Відкрито глава РФ говорив про це ще у 2008 році тодішньому президентові Америки Джорджу Бушу. Це було за 6 років до окупації українських Криму та Донбасу російською армією.

"Він сказав: "Україна - нереальна, несправжня держава"", - повідомив держсекретар США та нагадав також про те, що Путін неодноразово називав українців і росіян "одним народом".

Блінкен назвав абсурдом заяви Кремля про те, що він прагне захистити Росію від НАТО. Держсекретар США нагадав, що Альянс – це оборонний союз.

"НАТО не вторгався до Грузії та України. Це зробила РФ... Тільки 6% російських кордонів пов'язані з країнами-членами НАТО. А подивіться на Україну - вона оточена російськими військами", - заявив Блінкен.

Перед Берліном держсекретар Сполучених Штатів відвідав Київ. Він обговорював з українською владою загрозу нового російського вторгнення, яка посилилася через концентрацію військ РФ на кордоні.

Раніше Блінкен озвучив три методи оборони України від РФ.

Ми також писали, що Блінкен у Києві пообіцяв "покалічити" російську економіку у разі вторгнення РФ в Україну.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини