18 січня 2022, 20:00

Остання інформація з Москви може означати дві речі – Арестович

За словами Арестовича, реальність підготовки РФ до наступу можна буде побачити за тиждень-два до його можливого початку.

Остання інформація з Москви може означати дві речі – Арестович

Дискусія всередині Росії про початок війни проти України триває серйозно, проте остаточного рішення у Москві поки що не прийнято. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook заявив колишній радник голови Офісу президента Олексій Арестович, коментуючи інформацію з боку Заходу та Росії.

За його словами, Росія та західні союзники Києва блефують, демонструючи один одному рішучість щодо можливого конфлікту стосовно України. Арестович заявив, що вважає інформацію про евакуацію російських дипломатів з України блефом, на який Захід реагує асиметрично, а також підвищуючи ставки.

"Екстрені постачання британських гранатометів (третій літак за дві доби), які деякі встигли обізвати "червоним маркером", на мій погляд, це не "…екстрене посилення", а превентивні заходи, якраз покликані стримати вторгнення так само, як і запрошення міністра оборони РФ Шойгу до Лондона "Канадський спецназ", який... "має евакуювати дипломатів", це теж елемент віри Заходу у те, що загроза повномасштабної війни реальна. Але мені здається, що росіяни згодовують їм добре підготовлену дезу, щоб краще торгувалися", – наголосив він.

За словами Арестовича, реальність підготовки Росії до наступу можна буде побачити за тиждень-два до початку можливого вторгнення.

"Реальну підготовку до наступу ми побачимо за тиждень-два мінімум. І ви побачите по нехарактерних рухах військової системи України  як вищого керівництва, так і військ на землі. Одна з нехарактерностей (із боку РФ) вже спостерігається: почалися публічні заклики найвищого рівня російських експертів типу представників Інституту США та Канади, що входять до Валдайського клубу, до керівництва Кремля під загальним девізом "Не потрібно воювати з Україною" (див. посилання у "Коммерсантъ").

Це може означати дві речі:

1. Дискусія про початок війни проти України триває навсправжки.

2. Рішення поки що не прийнято", – зазначив він.

На російському ринку акцій стався новий обвал до максимально низького рівня за останні два роки: різке падіння фіксують на Московській біржі. Повідомлення The New York Times про те, що Москва почала вивозити з України сім'ї своїх дипломатів, налякало ринок і викликало новий обвал.

Раніше ми повідомляли, що Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вирішив прокоментувати постійні заяви Росії про "гарантії безпеки".

Нагадаємо, Дмитро Гордон не сумнівається, що Путін не збирається вторгатися до України. Президент Росії завжди "біжить із поля бою", щойно запахне "смаженим".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини