17 січня 2022, 15:58

Українкам не варто поспішати ставати на військовий облік: у Міноборони озвучили причину

В оборонному відомстві уточнили відомості про можливі штрафи за ухилення від постановки на військовий облік цього року.

Українкам не варто поспішати ставати на військовий облік: у Міноборони озвучили причину

Заступник голови Міноборони Ганна Маляр закликала українських жінок не поспішати з постановкою на військовий облік. Про це вона написала у Facebook, передає Діалог.UA.

За її оцінкою, саме зараз українки не повинні йти до терцентрів комплектування. Заступник міністра оборонного відомства уточнила, що протягом усього поточного року триватиме перехідний термін.

За її даними, нині в ексвійськкоматах спрощують порядок постановки на облік, досліджують пріоритетність спеціальностей із військових професій. У зв'язку з такими процедурами про майбутні нововведення ще обов'язково повідомлятиме Міноборони.

Крім того, Маляр додала, що протягом цього року штрафи за ухилення від постановки на військовий облік поки що не стягуватимуть. Також в оборонному відомстві обговорюють спрощення всіх процесів постановки чоловіків і жінок на облік. Наприклад, розглядають "цифровізацію" цієї процедури для можливого переведення в онлайн-формат.

Треба сказати, що восени Міноборони схвалило розпорядження "Про затвердження списку професій для взяття жінок на облік у ролі військовозобов'язаних".

До переліку спеціальностей, представники яких будуть військовозобов'язаними, увійшли бухгалтери, співробітниці готелів і ресторанів, музиканти, програмісти, журналістки та інші.

Пізніше в оборонному відомстві уточнять цей перелік спеціальностей. Розпорядження стосується українських жінок віком від 18 до 60 років. При цьому наприкінці 2021 року петиція на вебпорталі глави держави про скасовування наказу про взяття на військовий облік українок набрала потрібну кількість підписів – 25 тис.

Нагадаємо, Головком Залужний звернувся до українок на тлі скандалу з військовим обліком.

Раніше противникам військового обліку для українок відповіли у Міноборони.

Автор: Влад Коваленко

Останні новини