13 січня 2022, 14:52

Зеленський хоче дістати українських олігархів за кордоном: президент видав розпорядження

Міністр заявив, що статус олігарха автоматично призведе до появи для таких осіб перешкод під час ведення бізнесу за кордоном.

Зеленський хоче дістати українських олігархів за кордоном: президент видав розпорядження

Президент Володимир Зеленський доручив відпрацювати механізм, який дозволить забезпечити виконання запроваджених для олігархів обмежень і за межами України.

Про це повідомляють інформаційні агенції з посиланням на заяву голови Мін'юсту Дениса Малюську, зроблену в етері каналу "Рада".

Фрагмент етеру оприлюднює Телеграм-канал "Український Діалог".

Міністр наголосив, що у ході останнього засідання РНБО глава держави дав доручення, пов'язане із взаємодією органів української влади з українськими партнерами за межами країни, які могли б встановлювати додатковий контроль за активами та діяльністю олігархів, що потрапили до реєстру за кордоном.

За його словами, цей механізм дозволить обмежувати олігархів під час ведення бізнесу за межами України. Влада країни працює над тим, що цей процес був нормативно врегульований із погляду закону та права.

За словами Малюськи, вже після 7 травня у відведений законом термін розпочнеться збір інформації про олігархів та підготовка проєктів рішень РНБО з наданням бізнесменам можливості заперечити проти надання їм такого статусу.

Нагадаємо, Зеленський, говорячи про олігархів, заявив, що настав час "міняти хід історії". Президент вважає, що це великий бізнес має домовлятися із державою, а не навпаки. Під домовленостями із державою президент мав на увазі виконання законів.

Перші прізвища у списку олігархів мають з'явитися до літа 2022 року: орієнтовно 20-25 травня РНБО планує визначити громадян, які підпадають під поняття "олігарх" згідно з нещодавно прийнятим законом. Про це розповів секретар РНБО Олексій Данілов під час брифінгу. За словами Данілова, 20-25 травня на засіданні РНБО мають з'явитися перші прізвища, до яких можна застосувати поняття "олігарх".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини