5 січня 2022, 09:31

Боррель прилетів до України й озвучив свої плани та мету візиту

4 січня близько 23:00 у Харкові приземлився літак із Жозепом Боррелем на борту.

Боррель прилетів до України й озвучив свої плани та мету візиту

Учора до України з робочим візитом прибув глава МЗС Євросоюзу Жозеп Боррель. Він заявив, що прилетів до України на тлі нарощування Росією військових сил на кордоні з Україною та хоче своїм візитом підтримати суверенітет і територіальну цілісність України.

Про це Боррель написав на своїй сторінці у Twitter, де також повідомив, що перші візити його у 2022 році припали на Станицю Луганську та Київ.

Глава МЗС ЄС прибув до Харкова та зустрінеться із Дмитром Кулебою, а звідти вони разом одразу ж вирушать на Донбас.

Борель не приховував, що його візит пов'язаний з нарощуванням російської армії біля кордону з Україною. Політик готовий підтримати Україну у процесі реформування, яке дозволить країні розвиватися та ще ближче наблизитись до членства в ЄС.

Борель прибув в Україну 4 січня, а повернеться на батьківщину вже 6 січня. Після поїздки на Донбас Боррель прибуде до Києва, де зустрінеться із представниками української влади. Вони проведуть переговори щодо стримування російської агресії. Обговорять питання можливих економічних санкцій проти Росії, а також питання гуманітарної допомоги жителям Донбасу.

Борель неодноразово говорив, що ЄС проти зовнішньої політики, яку останнім часом демонструє Росія. Також він заявив, що неприйнятними є вимоги Москви щодо членства України у НАТО.

Раніше ми повідомляли, що наприкінці грудня 2021 року Боррель розкритикував вимоги Росії щодо "гарантій безпеки".

Нагадаємо, глава МЗС ЄС закликав країни Європи сподіватися на краще щодо ситуації на кордоні з Україною, але готуватися до гіршого.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини