4 січня 2022, 15:27

Танкери Ірану можуть конфіскувати за збитий український "Боїнг": суд Канади ухвалив рішення

Суд канадського Онтаріо зобов'язав Іран виплатити $107 млн сім'ям жертв збитого літака "Міжнародних авіаліній України".

Танкери Ірану можуть конфіскувати за збитий український "Боїнг": суд Канади ухвалив рішення

Канадський суд зобов'язав Іран виплатити компенсацію сім'ям шести жертв, які загинули під час аварії літака "Міжнародних авіаліній України" у 2020 році.

Про це повідомив телеканал CBC.

Рішення було ухвалено ще 31 грудня. Знищення українського літака суд визнав "актом тероризму". Він зобов'язав владу Ірану розділити $107 млн між родичами шести жертв цієї катастрофи, які подали цивільний позов.

Адвокати позивачів наголосили, що мають намір добиватися виплат від Тегерана. І тому можуть бути конфісковані іранські закордонні активи, зокрема нафтові танкери.

Контекст

Пасажирський літак "Національних авіаліній України" був збитий іранськими військовими вранці 8 січня 2020 року майже відразу після вильоту з аеропорту Тегерана. По ньому випустили дві ракети.

Загинули всі, хто перебував на борту, 176 людей.

Іран спочатку категорично заперечував свою провину у знищенні цивільного літака. Проте 11 січня був змушений визнати, що це зробили його військові нібито помилково, сплутавши борт із крилатою ракетою.

Іран виплатив сім'ям жертв аварії по $150 тис. за кожного загиблого.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що президент України Зеленський у річницю катастрофи МАУ в Ірані пообіцяв, що Тегеран відповість за злочин.

Ми також писали, що Україна вимагатиме від Ісламської Республіки Іран виплати компенсацій за знищений літак компанії "МАУ".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини