4 січня 2022, 10:34

Матір режисера Лавренчука дала інтерв'ю на тлі затримання сина в Італії

17 грудня 2021 року на запит Росії в Італії було затримано українця Євгена Лавренчука.

Матір режисера Лавренчука дала інтерв'ю на тлі затримання сина в Італії

Напередодні матір українського режисера Ірина Лавренчук в інтерв’ю українським ЗМІ висловила сподівання, що уряд Італії не видасть її сина Росії.

Ірина зізналася, що востаннє спілкувалася із сином за два дні до затримання, 15 грудня 2021 року, інформує "Радио Свобода".

Того дня Євген повертався до Львова з Тель-Авіва через Неаполь (Італія).

Ірина наголосила, що до Італії він навіть не збирався їхати спеціально. Наразі з ним перебуває український консул та адвокат з Італії. За її словами, син перебуває у бойовому настрої.

Як стало відомо, Лавренчука затримали в Італії на запит російської сторони ще 17 грудня 2021 року. Проте лише вчора, 3 січня, про це стало відомо від ексзаступника міністра культури, молоді та спорту України (2019-2020 рр.) України Ірини Подоляк.

Ще невідомо, чому Росія захотіла затримати режисера Лавренчука. Його нібито звинувачують у фінансових порушеннях, які він скоїв, коли був у Росії.

Євген Лавренчук народився у 1982 році у Львові. Він учень Романа Віктюка. У Росії був одним із засновників Польського театру у Москві. Після вторгнення Росії до України у 2014 році повернувся на батьківщину. З 2018 до 2021 року був головним режисером Одеського національного театру опери та балету.

Раніше, 3 січня, у пресслужбі МЗС України заявили, що в Італії на запит Росії був затриманий українець Лавренчук.

Нагадаємо, журналісти Bloomberg повідомили про екстрадованого до США Клюшкіна як цінного російського бізнесмена, який може володіти секретною інформацією від ГРУ.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини