3 січня 2022, 09:16

Спікер Держдуми РФ Володін висунув Заходу претензії через марш у Києві – українці відповіли

Спікер Держдуми Росії В'ячеслав Володін зажадав від Заходу запровадити санкції проти України через марш на честь 113-го дня народження Степана Бандери.

Спікер Держдуми РФ Володін висунув Заходу претензії через марш у Києві – українці відповіли

1 січня тисячі людей у різних містах України традиційно вийшли на марш на честь 113-го дня народження Степана Бандери. Таке єднання суспільства викликало негативну реакцію у російської влади. Спікер Парламенту В'ячеслав Володін стверджує, що цей захід нібито свідчить про "відродження націоналізму у Європі", що не має залишитися поза увагою Заходу.

У своєму Telegram-каналі російський політик написав, що у Кремлі Бандеру вважають посібником Третього рейху, з яким боролися не лише "Радянський Союз, а й США й Англія". До речі, цими словами він визнав участь інших країн у боротьбі з Гітлером, хоча останніми роками президент РФ працює над тим, щоб в історії Другої світової війни лише СРСР і Росія, як його наступниця, залишилися одноосібними переможцями.

Також спікер Держдуми закликав "покарати" офіційний Київ: "Необхідно запитувати з її (України – ред.) керівництва, запроваджувати санкції".

Народний депутат Володимир Ар'єв відповів на випад Володіна, зауваживши, що невдоволення Москви пов'язане з тим, що вона не може контролювати українських націоналістів, хоча французьких, німецьких та австрійських націоналістів їй вдалося "прибрати до рук".

"А ось українські виявилися такими, що не отримують фінансування у Москві, тому Володін, очевидно, вважає, що проти несвоїх націоналістів треба запроваджувати санкції", – зауважив парламентарій.

Нагадаємо, ввечері 1 січня близько тисячі людей пройшли вулицями Києва зі смолоскипами та плакатами, де було зображено ідеолога та теоретика українського націоналізму XX століття Степана Бандеру. У ході брали участь також прихильники білоруської опозиції, які разом з українськими активістами вимагали повернення Кубані Україні.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини