2 січня 2022, 16:00

Кремль пропонував США прямі переговори з терористами "Л/ДНР"

Росія була згодна на приєднання США до "Нормандської четвірки", але тільки за участі у переговорах терористів "Л/ДНР".

Кремль пропонував США прямі переговори з терористами "Л/ДНР"

Москва пропонувала Вашингтону прямі переговори з терористичними республіками Донбасу.

Про це повідомив заступник голови МЗС Росії Андрій Руденко в інтерв'ю агентству ТАСС.

"Ми пропонували США провести у рамках "нормандського формату" зустріч за участю представників Донецька та Луганська", – сказав Руденко. Він уточнив, що РФ отримала на цю пропозицію категоричну відмову.

Представник МЗС РФ також висунув претензії Україні за те, що вона не бажає йти на прямий діалог із терористами Донбасу, а натомість продовжує вважати Росію справжньою стороною конфлікту.

Він назвав розмову Києва з контрольованими Москвою сепаратистами "наріжним становищем", пригрозивши, що без виконання цієї умови ситуація залишиться у безвиході.

Руденко відкрито сказав, що без розмови Києва з терористами ОРДЛО "перспективи відновлення миру та безпеки на Донбасі" будуть віддалятися.

Представник російського міністерства уточнив, що готовий "співпрацювати у будь-якому форматі" з Америкою у питанні Донбасу, але лише за умови, що це принесе Росії "позитивну додану вартість".

Варто зазначити, що прямі переговори із сепаратистами Донбасу – це "червона лінія" для Києва. Українська влада не бачить жодного сенсу у такому діалозі у зв'язку з тим, що бойовики повністю підконтрольні Москві та не ухвалюють жодного важливого рішення самостійно.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Путін озвучив Макрону умову ініціювання нормандської зустрічі.

Ми також писали, що Зеленський розповів про особливу роль США у "нормандському форматі".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини