31 грудня 2021, 19:53

Офіс Зеленського й Ахметов відповіли на питання про конфлікт і дали прогноз на 2022 рік

В Офісі президента стверджують: привілеїв ні у кого не буде, навіть якщо окремому великому бізнесу не хочеться підкорятися нормам.

Офіс Зеленського й Ахметов відповіли на питання про конфлікт і дали прогноз на 2022 рік

Офіс президента України Володимира Зеленського та найбагатша людина країни Рінат Ахметов прокоментували конфлікт, який існує між ними, і відповіли на питання, яким чином ситуація може розвиватися у 2022 році.

Про це йдеться у матеріалі Forbes.

Насамперед журналісти поцікавилися у президента та олігарха, що спричинило погіршення відносин між ними.

В Офісі президента вважали некоректною оцінку на рівні "погіршення" або "покращення" та заявили, що влада не має жодних особливих відносин з тими чи іншими представниками бізнесу. Держава спілкується з економічними гравцями через чинні закони, які є однаковими для всіх. Якщо хтось із підприємців очікує себі якихось привілеїв, то він "неправильно розуміє сучасні реалії в Україні".

Ахметов, у свою чергу, заявив, що з його боку немає і не могло бути погіршення стосунків. За його словами, бізнес чекає від держави верховенства права, захисту інвестицій на законодавчому рівні, справедливого конкурентного середовища та поваги до приватної власності.

Коментуючи закон про деолігархізацію, в Офісі президента запевнили, що він не писався під конкретні прізвища. Це правила для фінансово-промислових груп, у будь-якого представника великого бізнесу є можливість виконати норми закону й уникнути негативних наслідків. Головна мета згаданого закону – поділ бізнесу та політики. Жодних відступів від закону на користь тих чи інших олігархів не буде.

Ахметов повідомив, що він виступає за рівні можливості та цивілізовані правила, які характерні для Європи. Бізнесмен готовий працювати на економічне зростання України та покращення добробуту кожного громадянина.

При цьому Ахметов не вважає, що закон про деолігархізацію спрямований на створення чесної конкуренції та рівних правил. На думку бізнесмена, закон порушує права людини, "бо хтось у якійсь кімнаті за незрозумілими критеріями визначатиме, хто олігарх, а хто ні".

Відповідаючи на запитання, як конфлікт може розвиватися у 2022 році, в ОП повідомили, що глава держави ставить перед собою завдання повноцінної трансформації України, ні у кого з представників бізнесу не буде жодних поблажок, навіть якщо вони не хочуть дотримуватися норм закону.

Ахметов тим часом заявив, що сильна та незалежна Україна має бути спільною метою влади та бізнесу, та закликав об'єднатися навколо виконання цього завдання.

Нагадаємо, у недавньому інтерв'ю телеканалу "1+1" Зеленський заявив, що настав час, коли необхідно змінювати відносини між державою й олігархами. Президент вважає, що це великому бізнесу необхідно домовлятися із державою, а не навпаки.

Раніше Зеленський повідомив, що за енергетичну кризу у країні відповідає не тільки держава, а й приватна генерація, натякнувши на ДТЕК Ахметова.

Тим часом ЗМІ писали, що антиолігархічний закон є спусковим гачком для початку протистояння Ахметова та Зеленського.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини