28 грудня 2021, 20:49

У "ДНР" масовий відтік лікарів – окупанти не можуть приховати масштаби проблеми

У так званій "ДНР" за рік звільнилося більше тисячі лікарів, майже 40% решти – пенсіонери.

У "ДНР" масовий відтік лікарів – окупанти не можуть приховати масштаби проблеми

На окупованій території Донецької області почалися проблеми із нестачею медиків. За рік штат працівників системи охорони здоров'я скоротився на 1007 людей. Кількість середнього медичного персоналу зменшилася на 497 осіб, повідомляє так зване "МОЗ ДНР".

За даними на 1 листопада 2021 року, у сфері охорони здоров'я працюють 50 699 людей. На тлі масштабних звільнень в окупантів виникла ще одна проблема: більшість медиків, які працюють, давно на пенсії. Замінити лікарів, які можуть піти на заслужений відпочинок, немає ким.

Найбільше не вистачає лікарів швидкої допомоги, фтизіатрів, дільничних терапевтів, патологоанатомів, судово-медичних експертів, інфекціоністів, лікарів загальної практики (сімейних лікарів), гематологів.

Студенти, які залишилися в ОРДЛО, визнають, що після закінчення навчання виїжджатимуть на підконтрольну Україні територію або у Росію, де вони зможуть отримати офіційне місце роботи та гідну оплату праці.

Нагадаємо, на окупованому Донбасі обіцяне підвищення зарплат медиків обернулося ще більшою бідністю. Проте лікарі бояться виступати проти так званої "влади", оскільки можуть постраждати вони чи їхні сім'ї.

Крім цього, у Донецьку та Горлівці розповіли про нову проблему, здоров'я людей під загрозою. Річ у тім, що із кранів на окупованій території тече незрозуміла субстанція, яка може вплинути на стан місцевих жителів.

А у Росії дали зрозуміти, що ОРДЛО не варто очікувати на офіційне визнання. Після того, як на окупованих територіях порізали на метал і вивезли обладнання підприємств, Кремль вирішив "вичавити" з Донбасу людські ресурси.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини