27 грудня 2021, 16:28

США підняли у небо над Україною військову авіацію: два спецборти ВПС рухаються у бік кордону з РФ

Військова авіація США перебуває у небі над Україною та проводить глибоку розвідку позицій російської армії.

США підняли у небо над Україною військову авіацію: два спецборти ВПС рухаються у бік кордону з РФ

У небі над Україною на тлі загрози російського вторгнення помітили безпрецедентну активність військової розвідувальної авіації США. Військові телеграм-канали та профільні аналітичні ресурси публікують траєкторії руху бортів Boeing E-8C Joint STARS і Boeing RC-135V Rivet Joint, посилаючись на інформацію ресурсу "Флайтрадар24", який відстежує переміщення повітряних суден і траєкторію їх руху у режимі реального часу.

Літак радіоелектронної розвідки ВПС США Boeing RC-135V Rivet Joint, борт 63-9792 сьогодні працює з авіабази Судна вздовж лінії розмежування на Донбасі.

Водночас літак бойового керування та цілевказання Boeing E-8C Joint STARS Військово-повітряних сил США, борт 01-2005, що злетів з авіабази Рамштайн (Ramstein Air Base, опорний пункт ВПС США на території Німеччини), зараз прямує до району роботи Boeing RC-135V 63-9792.

Варто зазначити, що це перший випадок появи цього борту над Україною, оскільки до цього він працював лише у Чорному морі.

"Обидва літаки ніколи не літали разом над Україною", – зазначив оглядач Ману Гомес на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter.

Як повідомляється, у небі над Краматорськом було помічено інверсійний слід літака RC-135V HOMER19. Фото очевидців були опубліковані у Twitter-акаунті Status-6, який висвітлює новини про збройні конфлікти та кризи по всьому світу.

Раніше президент РФ Володимир Путін під час щорічної великої пресконференції не зміг дати чіткої відповіді, чи планує Росія вторгнення в Україну, та перейшов до звинувачень на адресу НАТО, нарікаючи на розширення Альянсу на Схід.

Нагадаємо, 25 грудня стало відомо, що Росія відводить частину військ із Криму та від кордону з Україною: після навчань військові ППО повертаються до місць постійної дислокації.

Тим часом ЗМІ опублікували карту, яка свідчить, що найбільша концентрація російських військ спостерігається поблизу східного кордону України.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини