26 грудня 2021, 10:08

У Раді оголосили про початок процесу повернення Кубані – зроблено перший крок

У Верховну Раду внесено постанову про призначення Дня пам'яті жертв депортації українців з Кубані.

У Раді оголосили про початок процесу повернення Кубані – зроблено перший крок

Депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко ініціював процес повернення Кубані Україні.

Про це він написав у своєму Telegram-каналі 24 грудня, чим спричинив гостру реакцію російської пропагандистської машини, передає Діалог.UA.

"Починаємо повернення Кубані маленькими, але впевненими кроками", – повідомив Гончаренко.

Він ініціював призначення 14 грудня Днем пам'яті жертв депортації українського населення із Кубані, яка сьогодні перебуває у складі РФ.

Наш народ має пам'ятати про радянські злочини”, – наголосив депутат.

Він нагадав, що 14 грудня 1932 року головний орган більшовиків ЦК ВКП(б) прийняв свій наказ "про хлібозаготівлі". У рамках цього документа було здійснено депортації населення України та Північного Кавказу до Сибіру та Центральної Азії.

Гончаренко зазначив, що не просто так в указі згадувалися Україна та Північний Кавказ разом. Саме ці регіони на той час були заселені українським населенням, яке говорило українською мовою. По суті, це і є етнічні українські землі.

Внаслідок злочинної сталінської політики понад мільйон українців Північного Кавказу було знищено... Десятки тисяч людей вирушили до Сибіру, Центральної Азії. Справжня катастрофа”, – констатував депутат.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що у Раді здивувалися посту Симоньян про Кубань: "Подивіться, що відбувається".

Ми також писали, що в Україні з'явився "альтернативний" дорожній знак із "Кубанською Україною" та "Болотами (Московією)".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини