24 грудня 2021, 18:43

Єрмак анонсував переговори з Козаком щодо Донбасу

Андрій Єрмак і Дмитро Козак планують обговорити роботу ТКГ щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Єрмак анонсував переговори з Козаком щодо Донбасу

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак розповів, як часто він контактує із заступником голови президента Росії Дмитром Козаком для обговорення питань, пов'язаних із врегулюванням конфлікту на Донбасі.

Про це чиновник повідомив в інтерв'ю "Фокусу".

За словами Єрмака, крайнє спілкування між ним і Козаком відбулося минулого тижня, цього тижня вони планують нові переговори.

Голова Офісу президента уточнив, що під час таких контактів обговорюється діяльність Тристоронньої контактної групи та мирні ініціативи української сторони щодо розв'язання питання на Донбасі.

Єрмак заявив про готовність України виконувати Мінські угоди, але при цьому зазначив: низка положень документа сформульовані таким чином, що трактуються Києвом і Москвою по-різному. У зв'язку з цим українська сторона продовжить пропонувати шляхи виходу із ситуації.

Коментуючи заяву голови МЗС РФ Сергія Лаврова про те, що ухвалення у Верховній Раді закону про перехідний період для Криму та Донбасу буде розцінено Росією як односторонній вихід Києва з Мінських угод, Єрмак зазначив, що Москву не повинно хвилювати, які закони затверджують в українському Парламенті, тому що це не її справа. Україна має намір і надалі висувати ініціативи щодо врегулювання конфлікту, що ґрунтуються на Мінських домовленостях.

Нагадаємо, цього тижня Єрмак повідомив про проривне рішення у мінських переговорах щодо Донбасу: на засіданні ТКГ вдалося домовитися про повернення до дотримання режиму тиші. В Офісі президента висловили надію, що ці домовленості не буде зірвано.

До цього Єрмак розповів про 10 кроків, які Україна пропонує Росії для розблокування мирного процесу щодо Донбасу. 

Автор: Артем Малиновский

Останні новини