10 грудня 2021, 12:32

Журналіст Клименко озвучив 6 головних тез з інциденту за участю корабля "Донбас"

Андрій Клименко озвучив 6 головних тез щодо інциденту в Азовському морі між кораблем "Донбас" і російськими прикордонниками.

Журналіст Клименко озвучив 6 головних тез з інциденту за участю корабля "Донбас"

Напередодні в Азовському морі стався інцидент за участю українського корабля "Донбас" і російськими прикордонниками. Росія звинуватила Київ у порушенні територіальних вод, а також у спробі прориву до Керченської затоки.

Сьогодні, 10 грудня, головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко на своїй сторінці у Facebook виклав 6 тез про інцидент, які він дав у інтерв'ю телеканалу "Сьогодні" за участю "Голосу Америки".

За запитом ВМС України було перекрито морські райони поблизу Кирилівки, Бердянська та Маріуполя.

У 2018 році кораблі "Донбас" і "Корець" через Керченську протоку прибули до Маріуполя. З того моменту їх завжди використовують, щоб ескортувати вантажні кораблі в Азовському морі. Це дозволило більше не гальмувати проходження торгових кораблів через Керченську протоку з боку берегової охорони Росії.

Вчора, 9 грудня, близько 21:30 російський ракетний катер "Шуя" почав загрожувати екіпажу "Донбасу" застосуванням зброї. Українські моряки не вперше чують такі погрози на свою адресу та не вперше їх ігнорують.

Водночас берегова служба Морської охорони України зв'язалася з російським кораблем "Коршун". Пост попередив, що "Донбас" перебуває у територіальних водах України і не несе жодної загрози для РФ.

Того ж вечора "Донбас" повернувся на базу. Клименко наголосив, що подібні інциденти трапляються в акваторії Азовського моря дуже часто, але зазвичай про них ніхто нікого не інформує. Вчорашній інцидент – спроба Росії донести до Заходу те, що Україна порушує норми міжнародного права.

Раніше Олексій Резніков заявив про те, що пошуково-рятувальний корабель "Донбас" не має на своєму борту озброєння і він не міг загрожувати Росії.

Нагадаємо, у ФСБ РФ заявили, що 9 грудня український корабель "Донбас" намагався не лише порушити територіальні води іншої держави, а й пройти через Керченську протоку.

Також ми повідомляли, що у Раді Федерації РФ одразу два сенатори прокоментували інцидент за участю українського судна "Донбас".

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини