9 грудня 2021, 21:57

ФСБ Росії оголосила тривогу через корабель "Донбас" ВМС України у Керченській протоці

Український корабель "Донбас" рухається у бік Керченської протоки та нібито не виконує вимог ФСБ змінити курс.

ФСБ Росії оголосила тривогу через корабель "Донбас" ВМС України у Керченській протоці

Великий військовий корабель "Донбас" входить до Керченської протоки з боку Азовського моря, не реагуючи на вимоги російських прикордонників зупинитися.

За версією ФСБ РФ, 9 грудня о 09:12 корабель вийшов із порту Маріуполя та попрямував у бік Керченської протоки. При цьому екіпаж не подавав заявок на проходження у Керч-Єнікальському каналі.

О 13:45 корабель берегової охорони ФСБ почав вимагати виконувати російське законодавство. У відповідь моряки заявили, що не мають наміру рухатися через протоку.

"Вказані дії створюють загрозу безпеці мореплавання", – заявили у ФСБ.

ТГ-канал "Военный обозреватель" пише, що о 19:52 екіпажі цивільних судів, які очікують проходу через Керченську протоку, отримали повідомлення про її закриття без пояснення причин.

Наразі надходять непідтверджені повідомлення про підготовку до екстреного блокування Керченської протоки російськими прикордонниками для недопущення проходу українського судна "Донбас".

"Донбас" був спущений на воду у 1969 році. З 2017 року корабель приписаний до військово-морської бази ВМС у Бердянську.

У пресслужбі Операції Об’єднаних сил заявили, що український корабель «Донбас» «не заходив у чутливі зони». Корабель виконує завдання у своїх територіальних водах і зараз «Донбас» повертається на базу.

Нагадаємо, у квітні з'явилася інформація, що Кремль перекриває Керченську протоку в Азовському морі до осені 2021 року.

Пізніше стало відомо, що протока буде перекрита для військових судів, але це не стосуватиметься комерційного судноплавства.

Київ і США вимагають від Кремля розблокувати протоку, щоб уникнути кризи у ключових українських портах.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини