Кабмін ініціює покарання за заперечення окупації Криму та слова про "громадянську війну" на Донбасі
Кабмін ініціює запровадження покарання для політиків за публічне заперечення агресії Росії проти України.
Український уряд готується схвалити проект закону про покарання політиків за заперечення окупації та анексії Криму. Про це повідомляють інформаційні агенції з посиланням на заяву глави уряду Дениса Шмигаля.
За словами прем'єр-міністра, запропонований документ у нинішній редакції матиме на увазі відповідальність для публічних осіб і відіграє важливу роль у забезпеченні національної безпеки України, передає Діалог.UA.
За словами глави уряду, заперечення збройної агресії має супроводжуватись притягненням до відповідальності, оскільки такі заяви легітимізують відчуження українських територій у публічному просторі.
Поки що йдеться про адміністративне покарання, тобто штраф від 17 000 до 34 000 гривень.
Прем'єр-міністр наголосив, що ініціатива не має жодного відношення до утиску свободи слова. За словами Шмигаля, незважаючи на вісім останніх років війни з Росією, в Україні досі є політики, які заперечують як окупацію Криму, так і вторгнення російської армії на Донбас.
У разі ухвалення проекту закону депутатами Верховної Ради кожен епізод публічного заперечення окупації супроводжуватиметься адміністративними стягненнями.
Користувачі соціальних мереж підтримали запропоновану ініціативу та зазначили, що в Україні протягом 8 останніх років досі залишаються прихильники Росії як серед звичайних людей, так і серед політиків, що є неприйнятним за умови загибелі українських солдатів і утисків свобод українців, що залишилися у російській окупації.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 7 грудня підписав три укази щодо розширення санкцій проти Росії за окупацію Криму. Вони доступні на офіційному сайті Офісу президента. Зеленський своїм підписом ввів рішення Ради безпеки України про включення до "чорного списку" осіб, які причетні до проведення виборів до Держдуми РФ на території окупованого Криму.
Раніше окупанти у Криму вирішили зрівняти із землею ціле село Зарічне задля будівництва траси на Ялту. Місцеві жителі просили розглянути інші варіанти будівництва, але їхньої думки до уваги не прийняли.
Останні новини
У Непалі заарештовано вербувальників армії РФ, які у підлий спосіб набирали людей на війну в Україні
15:05"У нас є план на 2024 рік", – Умеров розповів американському телеканалу про успіхи ЗСУ на фронті
14:01Зустріч була напруженою: сенатори поділилися деталями закритого брифінгу щодо України та кордону
10:58Понад 40 "Шахедів" і майже 1300 окупантів: українські захисники успішно попрацювали перед Днем ЗСУ
09:56"Дати зрозуміти Путіну, що він не зможе перечекати", – демократи анонсували новий проєкт допомоги
07:40