8 грудня 2021, 10:36

Ходаковський проговорився, як Кремль віддає накази "ЛДНР" щодо атак на Україну

Ходаковський проговорився, що "ЛДНР" розпочинають бойові дії проти ЗСУ за наказом із Москви.

Ходаковський проговорився, як Кремль віддає накази "ЛДНР" щодо атак на Україну

Польовий командир бойовиків "ДНР" Олександр Ходаковський відкрито визнав, що військові формування "ЛДНР" керуються безпосередньо з Росії та діють за командою з Москви.

Про це він написав у своєму телеграм-каналі, коментуючи переговори президентів Росії та США напередодні.

Для провокації війни на Донбасі найманці "ЛДНР" готові піти у бій проти України, проте з Москви поки що команди не було.

На думку Ходаковського, якби Москва прийняла рішення розпочати війну проти України, її сателіти в ОРДЛО вже отримали наказ почати розгойдувати Україну за допомогою обстрілів, вилазок на фронті й інших провокацій. Проте за підсумками переговорів Путіна та Байдена з Москви до "ЛДНР" подібних наказів не надходило.

"Поговорили, кожна сторона залишилася на своїй позиції. Росія всіляко намагається уникнути війни, це і зрозуміло, і видно. Інакше ми вже отримали наказ розгойдувати Україну обстрілами, вилазками й іншими провокаціями, щоб змусити її перейти у наступ з подальшою реакцією Росії .

Але ми таких команд не маємо. Реагуємо, коли дістають, це є. Але цілеспрямованих провокацій з нашого боку немає – для мене це, повторюся, показник”, – заявив Ходаковський.

Раніше відбувся відеосаміт президентів США та Росії Джозефа Байдена та Володимира Путіна, де головною темою була Україна. Він тривав близько двох годин. Перші деталі переговорів розкрила прес-служба Білого дому на офіційному сайті. У ході розмови Байден наголосив, що дуже стурбований військовою активністю Росії біля українських кордонів. Він додав, що те, що відбувається, турбує і Європу. Також Байден вкотре наголосив для Путіна, що США продовжать підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України. Кремль закликали заспокоїтися та перейти від погроз до дипломатії. Ймовірно, президенти досягли певних домовленостей. Білий дім уточнив, що вони "доручили своїм командам вжити заходів".

Раніше президент США дав зрозуміти Путіну, що членом НАТО може стати будь-яка країна і Росія не має права вказувати, кому та що треба робити.

Нагадаємо, заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд дала зрозуміти Москві, що у разі вторгнення російської армії в Україну "Північний потік – 2" буде похований.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини