6 грудня 2021, 18:05

Прискорений запуск "Північного потоку – 2" без сертифікації: влада Німеччини зробила офіційну заяву

У Мінекономіки ФРН заявили, що "Північний потік – 2" можна експлуатувати лише після сертифікації.

Прискорений запуск "Північного потоку – 2" без сертифікації: влада Німеччини зробила офіційну заяву

Влада Німеччини категорично відкинула можливість запуску в експлуатацію газопроводу "Північний потік – 2" без проведення сертифікації. Представник Федерального міністерства економіки й енергетики ФРН Ніна-Марі Гюттлер у ході пресконференції у понеділок відкинула можливість початку роботи російського проєкту за прискореною процедурою.

"Зараз ми не знаходимося у ситуації, коли процес сертифікації завершено. І доти, поки це так, "Північний потік – 2" не може бути прийнятий в експлуатацію", – заявила чиновниця.

Таким чином, влада Німеччини офіційно відкинула повідомлення, що з'явилося наприкінці листопада у німецькій пресі. За даними журналістів, "СП – 2" нібито можуть ввести в експлуатацію без отримання сертифікату.

До того ж, за даними Гюттлера, у разі спроби запустити роботу газопроводу без сертифікації оператор отримає штрафні санкції у розмірі близько €1 млн.

Російська влада наполягає на якнайшвидшій процедурі запуску газопроводу, у будівництво якого було вкладено близько 10 мільярдів євро.

На думку експертів, Росія штучно створила дефіцит у Європі на ринку газу восени цього року, провокуючи владу ФРН до якнайшвидшого запуску російського проєкту.

Рішення Росії різко скоротити постачання природного газу до Європи до настання зими призвело до різкого зростання цін, викликавши найсерйознішу енергетичну кризу за останні десятиліття. Європа ніколи раніше не стикалася з такими високими цінами на газ. Базові гуртові ціни на газ у Європі цього року зросли більш ніж на 542 відсотки, досягнувши у жовтні 2000 доларів за тисячу кубометрів.

Раніше посол Великобританії Мелінда Сіммонс заявила, що британська влада не вводитиме найближчим часом нові санкції проти "Північного потоку – 2".

Нагадаємо, німецьке видання Handelsblatt повідомило, що "Північний потік – 2" теоретично може бути запущений до сертифікації. Газета нагадала, як газопроводи NEL та EGL 401 вводилися в експлуатацію без сертифікатів.

У разі масштабного вторгнення російської армії на територію України газопроводу "Північний потік – 2" настане кінець. Про це заявив голова найбільшої фракції Європарламенту ЄНП Манфред Вебер, коментуючи накопичення армійських підрозділів армії РФ на кордоні з Україною.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини