1 грудня 2021, 17:35

Блінкен застеріг Кремль від вторгнення в Україну: "Зробимо те, від чого раніше утримувалися"

Держсекретар США Ентоні Блінкен попередив Москву про тяжкі наслідки від спроби вторгнення в Україну.

Блінкен застеріг Кремль від вторгнення в Україну: "Зробимо те, від чого раніше утримувалися"

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив про "глибоке занепокоєння" через спроби Росії дестабілізувати Україну зовні та зсередини.

Про це він повідомив журналістам у Ризі 1 грудня за підсумками зустрічі глав МЗС країн-членів НАТО, передає Діалог.UA.

"Росія підготувала плани значних агресивних кроків щодо України", – заявив глава зовнішньополітичного відомства США. Він уточнив, що у ці плани входить як широкомасштабне військове вторгнення, так і дестабілізація внутрішньої ситуації у країні.

Блінкен закликав Москву відмовитися від своїх планів. Він попередив, що США підтримають Україну, "рішуче реагуючи" на агресію. Зокрема, він пообіцяв "низку надзвичайно дієвих заходів у сфері економіки", які раніше Вашингтон не наважувався застосовувати. Ймовірно, маються на увазі жорсткі санкції.

Держсекретар США запевнив, що НАТО не залишить того, що сталося, без уваги, а посилить свою присутність на східних рубежах.

Блінкен уже завтра, 2 грудня, має намір провести консультації з главами МЗС України та РФ Дмитром Кулебою та Сергієм Лавровим щодо небезпечної ситуації, яка склалася. Він висловив сподівання, що проблему вдасться вирішити дипломатичним шляхом.

Контекст

Росія вкотре розпочала перекидання до кордонів України великої кількості військ та озброєння. Поряд із кордоном сконцентровано наступальне угруповання загальною чисельністю близько 100 тисяч солдатів.

Київ і Вашингтон не вважають таку військову активність блефом Кремля. Вони підозрюють, що нове вторгнення може статися вже у перші місяці майбутнього 2022 року.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що командувач ОЗ ЗСУ Наєв попросив допомоги у США.

Ми також писали, що США стривожені загрозою війни Росії з Україною: "Вже були дзвінки між Вашингтоном і Москвою".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини