29 листопада 2021, 15:36

У Криму заявили про нову проблему зі стрімкою втратою води: "До 70 відсотків"

Російська окупаційна адміністрація скаржиться, що у Криму губиться половина води через діряві труби.

У Криму заявили про нову проблему зі стрімкою втратою води: "До 70 відсотків"

Російська окупаційна влада в окупованому Криму заявляє про нову проблему у рамках загальної нестачі води на території півострова. Гендиректор підприємства "Вода Криму" Максим Новак заявив, що половина прісної води у Криму втрачається під час транспортування внаслідок сильного зношування трубопроводів на півострові.

За словами російських окупантів, втрати води становлять 50%. Про це Новак заявив в етері кримськотатарського телеканалу "Міллет".

"Загалом у Криму втрати води вищі за 50%. Феодосія – близько 30%, а у Ленінському районі – на 70%. Мережі у жахливому стані. Скільки води не підніми із землі, якщо у тебе діряві сіті, ти її втратиш і проблеми не вирішиш. Ці два складники мають йти паралельно", – заявив він.

За словами представника російської окупаційної адміністрації, на території півострова поставлено завдання щодо зниження відсотка втрат на 30%.

Раніше колишній голова СБУ Євген Марчук заявив, що влада Російської Федерації спекулює на темі дефіциту води та "гуманітарної катастрофи" в анексованому Криму, звинувачуючи у цьому Україну.

Тим часом ексвіцепрем'єр Олексій Резніков зазначав, що Росії потрібно захопити як мінімум пів України, взяти під контроль Дніпро та контролювати все річище щодня, щоб здійснювати постачання води до Криму.

В окупованому Криму за 7 років після захоплення півострова російськими військовими ситуація загострилася настільки, що місцеві політики виступили з різкою критикою кремлівської партії "Единая Россия" та загального стану речей на півострові. В Інтернеті було опубліковано відеозвернення групи депутатів Комуністичної партії, які де-факто є представниками окупаційної адміністрації.

Сам Крим перебуває на межі екологічної та гуманітарної катастроф. Вода подається за годинами та низької якості. Росіяни витратили 50 мільярдів, перерили свердловинами весь півострів, навіть із літака патронами срібними у хмари стріляли, але ситуацію це не змінило. Вода до Криму потрапить лише після деокупації півострова. Це записано у стратегії деокупації та затверджено указом №117 президента Володимира Зеленського. Понад те, саме вода є ключовим елементом деокупації Криму.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини