25 листопада 2021, 16:58

"Я йому видам цих "вагнерівців"", – Бацман розкрила таємницю переговорів Зеленського та Лукашенка

Лукашенко справді обіцяв Зеленському видати Україні затриманих "вагнерівців", але потім президентові Білорусі зателефонував Путін.

"Я йому видам цих "вагнерівців"", – Бацман розкрила таємницю переговорів Зеленського та Лукашенка

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко 5 серпня 2020 року, на той момент ще легітимний глава республіки, під час телефонних переговорів з українським колегою Володимиром Зеленським справді обіцяв видати Києву затриманих російських найманців із ПВК "Вагнер".

Про це в етері телеканалу "Україна 24" розповіла головний редактор видання "Гордон" Алеся Бацман.

За її словами, розмова Зеленського та Лукашенка відбулася у той день, коли журналіст Дмитро Гордон записував інтерв'ю з лідером білоруського режиму. Інтерв'ю на якийсь час переривалося, щоб президент Білорусі мав можливість поговорити з українським президентом.

"Лукашенко, повернувшись, сказав не на камеру, що обговорювалося десять питань на порядку денному, зокрема коронакриза, майбутній форум регіонів, але президента Зеленського насамперед цікавили "вагнерівці". Лукашенко сказав: я йому видам цих "вагнерівців". У самому інтерв'ю він сказав про це більш обтічно. Але потім, як ми знаємо, був дзвінок Путіна до Лукашенка. Вилетів борт ФСБ моментально до Мінська, і "вагнерівців" забрав Путін", – заявила журналістка.

Нагадаємо, 29 липня 2020 року під Мінськом білоруські силовики затримали 32 бойовиків ПВК "Вагнер", ще одного найманця було затримано на півдні країни. Київ просив Мінськ видати затриманих Україні, оскільки багато хто з них воював на Донбасі на боці так званих "ДНР" і "ЛНР" і підозрюється українською стороною у скоєнні тяжких злочинів. Проте згодом бойовиків видали Москві.

17 листопада видання Bellingcat опублікувало першу частину розслідування про затримання "вагнерівців" у Мінську, у якій йдеться про те, що вся ця історія була спецоперацією українських спецслужб. Борт із бойовиками мали примусово посадити у Києві, але в останній момент спецоперація зірвалася. Начебто голова Офісу президента України Андрій Єрмак просив спецслужби відкласти реалізацію спецоперації, щоб не нашкодити домовленостям із Росією про перемир'я на Донбасі.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини