24 листопада 2021, 15:15

”Слуги народу” оголосили бойкот каналам Ахметова та висунули ультиматум

Партія "Слуга народу" ухвалила рішення ігнорувати телеканали "Україна 24" та "Україна", що належать Ахметову.

”Слуги народу” оголосили бойкот каналам Ахметова та висунули ультиматум

Народні депутати від партії "Слуга народу" оголосили про бойкот етерів на телеканалах олігарха та підприємця Ріната Ахметова. Водночас було висунуто ультиматум: депутати повернуться в етер зазначених каналів лише після того, як журналісти повернуться до роботи за загальноприйнятими стандартами журналістики.

Заяву про це публікують депутати фракції "СН" на своїх сторінках у соціальній мережі Facebook. Цю заяву опублікував у себе на сторінці перший віцеспікер Олександр Корнієнко.

Депутати зазначають, що після ухвалення антиолігархічного закону Рінат Ахметов оголосив медіавійну команді президента Володимира Зеленського, яка ведеться на підконтрольних олігарху телеканалах.

"Олігархічний шантаж проти держави та суспільства не дасть жодного результату. В останні місяці телеканали "Україна – 24" та "Україна" перетворилися на відверто пропагандистські "ДТЕК-24" та "Олігарх". Видобуток руди, експлуатація залізниці, виробництво електроенергії – все це, на думку олігарха, має бути джерелом його необґрунтованого збагачення, всупереч інтересам суспільства, і саме на підтримку цього спрямовується весь медійний і політичний ресурс, що належить йому.

Ми впевнені, що ініційований президентом Володимиром Зеленським антиолігархічний закон нарешті позбавить таких надмірно впливових осіб можливості скуповувати політиків і їх тиску на редакції та журналістів.

Сьогодні наша команда ухвалила спільне рішення – ігнорувати медіа, які власник навмисно перетворює на свій корпоративний гучномовець для шантажу держави та суспільства.

Коли олігарх дозволить редакціям і журналістам повернутися до роботи за загальноприйнятими стандартами журналістики, ми переглянемо своє рішення. Водночас ми залишаємося абсолютно відкритими для будь-яких ЗМІ, які працюють незалежно, збалансовано та об'єктивно”, – йдеться у заяві депутатів від "Слуги народу".

Журналісти видання "Українська правда" раніше повідомили про початок масштабного протистояння між президентом Володимиром Зеленським та олігархом Рінатом Ахметовим, спусковим гачком для початку якого стало ухвалення антиолігархічного закону з подання Офісу президента.

Кінцевий підсумок голосування згідно із законом про олігархів набрав 279 голосів. Новий закон передбачає створення спеціального реєстру, куди вноситимуть олігархів. Під цей критерій потраплятимуть громадяни України, які беруть участь у політичному житті країни, мають вплив на ЗМІ та активи на суму 2,3 млрд гривень, контролюють монополію.

Раніше Діалог.UA писав, що українські бізнесмени найвищого кола дуже сподівалися на критику Заходом закону про олігархів, але цього не сталося.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини