12 листопада 2021, 22:20

У колонії Макіївки зарізали мешканця Горлівки – колишнього бойовика "ДНР", який здався СБУ

У в'язниці на окупованій території Донбасу зарізали 37-річного громадянина України Руслана Макарця.

У колонії Макіївки зарізали мешканця Горлівки – колишнього бойовика "ДНР", який здався СБУ

У Макіївській виправній колонії № 32, де поряд із карними злочинцями утримують українських патріотів і військовослужбовців, від ножових поранень загинув українець Руслан Макарець.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова просить голову місії Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні Флоранс Жиллет проінспектувати в'язницю в ОРДО для встановлення подробиць загибелі українця та стану інших бранців.

З лютого 2017 року до травня 2018 року Макарець був водієм у так званій "народній міліції". Однак у 2018 році він добровільно здався СБУ, взявши участь у програмі "Тебе чекають удома". Він встиг передати українській стороні дані найманців "ДНР" про військову техніку окупантів і координати штабу бригади, де раніше проходив "службу".

За непідтвердженими даними, після цього йому запропонували співпрацю з українськими спецслужбами.

А вже у березні 2019 року Макарця схопили під час в'їзду на КПП у Горлівці, куди він приїхав нібито для збору інформації. Пізніше окупаційний "Верховний суд" "ДНР" засудив чоловіка до 13 років позбавлення волі, відправивши його до ВК суворого режиму.

Макарець перебував у списку обміну полоненими, проте процес було заблоковано російськими політиками.

За даними на листопад 2021 року, в ОРДО утримують 224 громадян України, а у сусідньому Луганську – 77 осіб. Останній обмін вдалося провести у квітні 2020 року. З того часу жоден український бранець не зміг потрапити додому.

Київ неодноразово заявляв про готовність до нового обміну утримуваними особами, проте Кремль усіляко зриває цей процес. Москва домагається визнання Україною так званих "ДНР" і "ЛНР" сторонами конфлікту.

До речі, нещодавно у Києві затримали ката в'язниці "Ізоляція" у Донецьку, відомого як Палич. Він уже дає свідчення та підтвердив причетність до жорстоких тортур.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини