12 листопада 2021, 15:08

Суд розгляне апеляцію на вирок побитому поліцейськими ексдепутатові Київради Новікову

Активісти та небайдужі громадяни Києва ведуть кампанію «Новіков не винен»

Суд розгляне апеляцію на вирок побитому поліцейськими  ексдепутатові Київради Новікову

16 листопада Київський апеляційний суд розгляне апеляцію на вирок ексдепутатові Київради Олексію Новікову, якого було засуджено до 2 років обмеженя волі за побиття поліцейського під час акцій протесту через скандальне будівництво АЗС «ОККО» по вул. Ревуцького у Києві. Активісти та небайдужі громадяни Києва ведуть кампанію «Новіков не винен», https://www.facebook.com/novikovoleksiy/ про що свідчать численні плакати на вулицях столиці та активність його прихильників у соціальних мережах.

Нагадаємо, наприкінці 2016 року компанія “Галнафтогаз" в місті Києві розпочала будівництво АЗС «OKKO» по вул. Ревуцького, 8. Заправка мала знаходитися в 30 метрах від житлових будинків, в 10 метрах від зупинки громадського транспорту. Через територію будмайданчика проходять всі комунікації мікрорайону: теплотраса, вода, телефон. При цьому автозаправні станції належать до об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку. Мешканці прилеглих будинків почали протестувати проти такого сусідства й звернулися по допомогу до депутата Київради Олексія Новікова (фракція «Єдність»), який підтримав киян у боротьбі зі свавіллям забудовника.

Як повідомляла KV, 4 жовтня під час зіткнень на місці будівництва скандальної АЗС на вулиці Ревуцького, 8, депутата Олексія Новікова було госпіталізовано. Тоді під час розгрому АЗС на вул. Ревуцького було поранено щонайменше 14 осіб, серед них 5 протестувальників, 3 журналісти, 5 поліцейських та один депутат.

Це побиття поліцейськими депутата Київради попри наявність висновку судово-медичної експертизи та його численні звернення в прокуратуру і ДБР, не було розслідувано. Натомість нападник Олексій Тарасюк швидко став "потерпілим" у кримінальному провадженні за ч.2 ст. 345 КК України проти самого Новікова.

На сьогодні будівельні роботи на АЗС не ведуться. В 2019 році на сайті «ОККО» з’явилася заява, що компанія розірвала відносини із забудовником ТОВ «ГУЛЬ ПАРК» та відмовилася від пропозиції споруждення АЗК.

Останні новини