12 листопада 2021, 15:02

Телефонний апарат прив'язували до ніг: СБУ виклала перші зізнання Куликовського

Денис Куликовський дав перші свідчення на відео, де розповів про в'язницю "Ізоляція".

Телефонний апарат прив'язували до ніг: СБУ виклала перші зізнання Куликовського

9 листопада співробітники СБУ затримали у Києві Дениса Куликовського, який з 2014 по 2018 роки працював у в'язниці "Ізоляція" в окупованому Донецьку. У цій в'язниці він катував і бив полонених і затриманих громадян України.

Сьогодні, 12 листопада, СБУ на своєму каналі у Youtube виклала фрагмент свідчення Палича, яке він дав після затримання.

Маріупольський суд виніс рішення утримувати підозрюваного під вартою.

У ролику Куликовський зізнається, що працював в "Ізоляції" з 2014 року. Спершу був інспектором охорони, проте швидко став начальником. У його прямий обов'язок входило вибивання зізнань з ув'язнених. На кожному допиті обов'язково були присутні співробітники ФСБ і МДБ Росії. Обов'язково при кожному допиті був присутній медик, який мав у разі потреби відкачати людину.

Палич зізнався, що до в'язнів, які не співпрацювали зі слідством, застосовувалися тортури. Найпоширеніше катування – телефонний апарат. Його прив'язували до пальців, ніг і навіть геніталій.

Бувало, що ув'язнених садили до одиночної камери, де немає туалету, а замість нього видавали пляшку. А ще могли змусити людину добу стояти у камері без їжі та пиття.

Дениса Куликовського підозрюють у торгівлі людьми, створенні терористичного угруповання, порушенні законів звичаїв війни та створенні воєнізованих організацій.

Під час суду у Маріуполі сам Куликовський наполягав на тому, щоб його залишили під вартою, бо він боїться за своє життя.

Раніше ми повідомляли, що у 2020 році телеканал "ТСН" випустив сюжет про Куликовського, як виявилося, він має сім'ю та навіть дитину.

Нагадаємо, український журналіст Асєєв зізнався, що над операцією з упіймання Куликовського працювали розслідувачі з Bellingcat.

Також ми повідомляли, що під час суду Куликовський зізнався, що останні роки жив у Києві, але на орендованих квартирах, щоб його не спіймали.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини